Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop

In jos 
+22
simpfzoli
Karma
paco
luci92050
ovidiucro
overburn
AngelTudorache
Mios
mihai_andrei
sebastianb
Ionut T.
Cornel
john777
christiansen
adryan69
arcudohori
Sorin C.
aco
nightman29
sergiu
Mihai B.
matrix
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 11, 2010 10:10 pm

Atentie, pentru cei care se duc in targul de la Baicoi ph, saptamana trecuta am vazut patroana de la pet shopul din campina cu pesti si papagali.
Temperaturi foarte scazute pentru pesti, iar papagalii erau plouati si degerau. Climatizarea pestilor o sa fie un esec si sa nu mai spun de ce pesti bolnavi are. Sper ca o sa vada si cineva de la protectia animalelor pe acea x patroana in ce conditii isi vinde saracele vietuitoare.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 15, 2010 3:05 am

Azi a deschis Hornbach Prisma.

Bun pentru echipamente, mancare, obiecte de bricolaj si amenajari interioare Laughing

De la pesti luati-va gandul. Sau pregatiti-va sa riscati.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 15, 2010 4:54 am

Acvaristica la HB e destul de evoluata. Intr-adevar pestii sunt jalnici. Dar tot e bine...iei peste plus boala, doar la pretul pestelui...
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 15, 2010 5:00 am

Mios (Mier Dec 15, 2010 5:54 pm) a scris:
Acvaristica la HB e destul de evoluata...

Foarte evoluata. Azi unul din vanzatori sfatuia o familie: "Luati un peste d-asta, ca nu ii trebuie
nici filtru, nimic, decat ii schimbati apa la o saptamana...".
Era vorba despre un betta. M-am abtinut cu greu...

PS: in 3 ore, cat ne-am invartit noi pe acolo, deja incepusera sa moara din pesti...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 2:59 am

Veste buna:
La Cina a adus SAE - the real thing. Din ce am vazut sunt sanatosi si vioi. Spor la cumparat, de mult ii asteptam!
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:41 am

am cumparat azi de la cina mancare pentru pesti. era ambalata in niste pungute.am cumparat niste fulgi la 5lei si niste granule la 10lei.vanzatoarea mi-a spus ca sunt produse de la sera si ca le cumpara la galeata si le reambaleaza.mi-a aratat si galetile.
voi ati cumparat asa ceva?e adevarat ce zice sau e vrajeala?
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:49 am

@ady vladutz: E adevarat. De acolo cumpar si eu fulgi. Sunt Sera, la galeti.
La fel gasesti si pe Marasesti, Tetra si Sera, tot varsati, se vand la kg.

Aco, mersi de info cu SAE.
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:54 am

multumesc mihai!
ma bucur ca macar nu am luat teapa.
ce m-a multumit pe mine cel mai mult e ca de la magazinul din campina, am cumparat aceiasi fulgi la pliculet de cateva grame si costa 2 lei,am dat-o altcuiva si hraneste pestii cu ea, si mi-a placut cum se dezvolta iar in punguta asta de 5 lei de 20de ori mai mult decat in aia mica.mi s-a parut o afacere buna avand in cedere ca am vazut rezultatele, in comparatie cu ce hrana cum param eu.pana acum cumparam meniu din ala saptamanal si am inteles ca este o porcarie de fapt. de vre-o 2 saptamani suplimentez hrana si cu microviermi.
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 7:58 pm

pentru cei din ploiesti care vor sa isi procure neoane osram , am cumparat de la bricostore zilele astea si pe urma am gasit si la real la un pret mai bun.
un osram 18w/865 costa in bricostore 15 lei iar in real 11 lei.
Sus In jos
Ripper
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 54
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Ploiesti - Centru

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 8:17 pm

T8 nu T5...
Sus In jos
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 8:30 pm

ady vladutz a scris:
un osram 18w/865 costa in bricostore 15 lei iar in real 11 lei.
Adi, ai vazut cumva daca aveau si T8 18w965?
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 8:48 pm

Ripper a scris:
T8 nu T5...

am uitat sa specific ca erau t8.
am vazut si ceva t5 da cred ca numai mai mici de 18 w.



ovidiu, imi pare rau dar nu m-am uitat de 965, am cautat 865 ca asta am fost sfatuit sa imi iau si nu am fost atent la celelalte, mai ales in real unde am vazut ca de banii cu care mi-am luat 3 neoane din brico imi cumparam 4 din real. imi pare rau.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 9:55 am

Topicul se continua aici, pe noul forum:

http://forum.aquaristic.ro/viewtopic.php?f=6&t=44
Sus In jos
Continut sponsorizat





Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» informatii utile pentru pesti
» pet shop ploiesti
» calculator acvarii+informatii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: