Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop

In jos 
+22
simpfzoli
Karma
paco
luci92050
ovidiucro
overburn
AngelTudorache
Mios
mihai_andrei
sebastianb
Ionut T.
Cornel
john777
christiansen
adryan69
arcudohori
Sorin C.
aco
nightman29
sergiu
Mihai B.
matrix
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 4:04 am

luci92050 a scris:
pot gasi SAE pe undeva prin zona? sau are cineva de dat? as avea mare nevoie...
Apai, mai Luci, tata, noi te sfatuim sa-ti cumperi antibiotice, sa-ti tratezi pestii si sa ciclezi bazinul, iar tu nooo...
SAE - SAE... No
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
luci92050
Peste soldat
Peste soldat
luci92050


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/09/2010
Localizare : Campina

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 5:03 am

bun ciclez bazinul, tratez pestii, si ma umplu de alge..rezolvarea? niciuna..Neutral
ajung de unde plec..tre sa scot tot..sa curat, sa bag iar..Neutral
deci luminati-ma voi, ca la mine s-a cam stins becul
Sus In jos
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 7:14 am

Lasa-l asa...
stins...
eu renunt.
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
paco
Greenhorn



Mesaje : 7
Data de inscriere : 27/04/2010
Localizare : ploiesti

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 8:15 am

are la cina sae parca 4 lei buc
Sus In jos
Karma
Moderator
Moderator
Karma


Mesaje : 146
Data de inscriere : 13/05/2010
Localizare : Ploiesti

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 8:48 am

paco a scris:
are la cina sae parca 4 lei buc

Nu sunt SAE Evil or Very Mad ... sunt flying fox ... mult mai puturosi si agresivi Twisted Evil
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 10:42 am

Eu am unul, nu e nici puturos nici agresiv Shocked culmea, mananca alge cot la cot cu un sae de 4 ori mai mare ca el, un porcoi de sae.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 11:29 am

Confirm, sunt false sae. Am luat 10 bucati acum ceva timp. Sunt pesti de cird, destul de vioi si surprinzator papa si ceva alge dar nu ca un sae adevarat. Ca pesti sunt ok, rezistenti, au un colorit diferit iar la maturitate inotatoarele capata niste nuante rosiatice. Ma batea gandul sa populez un acvariu cu un card de 20 de bucati, fiind niste pesti destul activi si cu o lungime de un metru a bazinului arata ok cand inoata in grup. Asta evident pentru cei care le plac pestii simpli, cat mai salbatici ( nu in sensul de rai ).
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 05, 2010 3:24 am

Am o veste buna: la petshopul din Grand Center au bagat la oferta incalzitoare RESUN de 200w la 99lei.
Sus In jos
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 05, 2010 3:57 am

Tot cautand diverse pe net, am gasit ACEST site din Constanta.
E cu produse de la aia cu ochii mici, dar poate sunt si ceva oferte interesante scratch
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
christiansen
Moderator
Moderator
christiansen


Mesaje : 308
Data de inscriere : 20/02/2010
Localizare : Ploiesti

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 28, 2010 6:09 am

am fost astazi pe la petshop-ul de la cina , dintre ultimile noutati :

otocinclus affinis - 6 ron ;
flame tetra - ~3 ron ;
neoni rosii ( cardinal tetra ; Paracheirodon axelrodi) - 4 ron ;
emperor tetra - 3,5 -4 ron ;
cochu's blue tetra ( Boehlkea fredcochui) - 4 ron ;
penguin tetra (Thayeria boehlkei) - ~3 ron ;
killie fish (gardneri cred ca erau) -
ceva chiclide africane la care nu ma pricep si cred ca aveau
o specie de ciclide americane (American-Flag Fish - Jordanella floridae)

ceva oferte si la plante , da-ti si voi o fuga sa vedeti la fata locului daca va place ceva !
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 28, 2010 7:50 am

Am fost si pe la Winmarkt...preturi umflate cu steroizi...
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 9:22 pm

stau si va citesc subiectele ma bucur ca sunteti voi prieteni si va intelegeti.... imi pare rau ca nu pot fi alaturi de voi doar asa citind. dar si asa este OK, macar stiu ce se intimpla prin tara
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 6:19 am

Sa ne vezi cand ne adunam pe la cate un gratar sau pe la mine acasa... Laughing
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 10:34 pm

poate voi ajunge si eu odata pe la voi. si opoi sa vezi ....................showwww
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 6:03 am

Am fost azi la cina, au adus multe plante easy, printre care cabomba, echinodorusi, criptocorine.
Preturile sunt excelente, (pentru un magazin Wink ) 10 lei/pot.
Sunt si pesti, aceleasi varietati ca pana acum.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 10:45 pm

Sper sa nu fie vreo problema ca postez si eu aici. Am avut ocazia sa lucrez intr-un pet shop cu "renume" in tara,o sa ii spun numele daca imi dau voie adminii si nu mi-a venit sa cred cate neinreguli pot fi intr-un asemenea magazin.In primul rand,cand ajungeau pestii in acvariile NECICLATE,50 % dintre ei aveau finrot.Ii spuneam sefei de problema si ca trebuie facut tratament sa isi revina altfel o sa avem probleme si mai mari;raspunsul ei fiind: "baga-i in acvariu ca isi revin ei,ii prea scump tratamentu".Luam Baktopur din banii mei si le puneam fara sa stie nimeni. Veneau incepatori si vroiau sa combine sumatrani-scalari-carasi.Eu le spuneam ca nu merg impreuna iar sefa mi-a taiat 10 % din salar pe motiv ca marfa trebuie vanduta si ca sa nu imi dau eu cu parerea in ce priveste compatibilitatea pestilor.Din 18 acvarii,2 erau ciclate,restul nu.Am incercat sa ii explic sefei sa nu mai aduca pesti pana nu se stabilizeaza acvariile,dar nu "a contat" parerea mea.7 acvarii au fost cu gris,2 acvarii(cele cu carasi) au fost cu finrot plus un acvariu cu paraziti intestinali.Alge brune prezente in fiecare acvariu. Am fost dat afara din cauza ca nu era cristal apa din acvarii. Schimburile de apa le faceam la 3-4 zile... Si sa aveti grija cu promotiile din pet shop-uri.Se scot produse la promotie cand mai au 1-2 luni pana la expirare.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 12:03 am

Da-mi voie sa iti spun ca lucrurilea astea sunt la mintea cocosului. Eu cel putin eram sigur de ele fara sa specifici tu si le-am mai si zis colegilor.

Dar bun ca ai pus adevarul pe masa. Oricum sunt mult mai multe de care sigur nu ai avut parte sa le vezi.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 12:09 am

Poate mai sunt oameni pe aici care nu stiu si acum afla cum sta treaba intr-un pet shop.Da,ai dreptate.Sunt mult mai multe chestii pe care nu am apucat sa le vad pentru ca nu am lucrat mult acolo.
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 7:00 am

Poti numi magazinul sa putem trece doar pe langa el si sa ne rugam pentru saraci pesti, nu pentru profitul patroanei.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 11:21 am

Magazinul se numeste "animax".
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 11:47 am

Partea si mai proasta e ca in pet-shopuri lucreaza de obicei indivizi care n-au legatura
deloc cu pestii. Si cum romanul intau cumpara si apoi se documenteaza, au si clienti destui.
Oricum regula e: "Nu te lua dupa vanzator ! Du-te sa cumperi stiind deja ce iti trebuie."
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 12:33 pm

Magazinul era intr-un mall de fitze din oras si iti dai seama Mihai ca veneau doar oameni cu bani acolo.Si nu-i interesa pe ei mare lucru.A fost un caz : nu l-a interesat pe om ca nu merge silver/bala shark-ul cu guppy si ramirezi.Omu o vrut pestii si nu i-o pasat de ce i-am spus...
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 9:45 pm

Acuma tine si de cate conexiuni neuronale are in creier.
Cat de ..... sa fii incat sa vada ochiul tau o combinatie, sa zicem frumoasa, intre bala shark, guppy si ramirezi? scratch

In fine, astia suntem. Ne stim fiecare ce ne poate pielea si cat putem duce.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 28, 2010 12:47 am

Degeaba incercam eu sa le explic oamenilor ca pestii X nu sunt compatibili cu pestii Y,ca nu conta.Ei veneau,ziceau ce vor,plateau si plecau.Apoi doar ei stiu ce s-a intamplat mai departe in acvariu.
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 28, 2010 1:14 am

Putem sa ne dam seama si singuri ce s-a intamplat mai tarziu ... "big" ciorbitza de peste
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 28, 2010 1:41 am

...sau killareala?
Sus In jos
Ripper
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 54
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Ploiesti - Centru

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 11:22 pm

Plănuțe sănătoase și frumoase, niște soiuri ușor de întreținut și fără prea mari pretenții găsesc la vreun shop?
La zoo-mania de la Catedrală n-au mai primit de nu știu când și n-au decât Egeria și Cabomba.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 11:33 pm

Plantute sanatoase si frumoase gasesti in magazinele care sunt aprovizionate direct de catre Tropica. Asta ca o mica gluma aparte. Sper ca stii de glume.


Pe cealalta parte zii cam ce ai vrea si poate gasim pe la colegii nostri, rezolvam noi intr-un fel sau altul.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 12:59 am

Sfat util: plante... nu lua de la niciun fel de magazin din oras de la noi. Asteapta ca sigur vor scoate colegii la vanzare.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 10, 2010 9:22 pm

Poate intereseaza pe cineva, au la zoomania nord plante noi, printre care Myriophyllum tuberculatum si Nesaea sp. 'Red Leaved' la pret in jur de 10 lei pe pot si Cryptocoryne wendtii MiOya la 15 lei potul. Plantele arata bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop   Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Informatii privind vanzatorii de pesti si magazine pet shop
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» informatii utile pentru pesti
» pet shop ploiesti
» calculator acvarii+informatii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: