Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Levi din Oradea

In jos 
+5
Mihai B.
Ionut T.
Cornel
albinik
lewes
9 participanți
AutorMesaj
lewes
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 23/09/2010
Localizare : oradea

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 6:56 am

Salut.Ma numesc Levi,sint din Oradea,am 37 de ani,lucrez in telecomunicatii,mai exact cablu TV.Am patru acvarii (neavind spatiu mare sint de 15-20 l).In primul am 11 raci (procambarus sp. marble)maro,in al doilea o pereche de stiuca de nil (polypterus),in al treilea o testoasa,si in a patra 1 pereche guppi,1 pereche plati,1 pereche sanitar,1 pereche ancistus si 6 neon.O seara faina.
Sus In jos
albinik
Peste soldat
Peste soldat
albinik


Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : BACAU -bc.

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 7:25 am

lewes a scris:

Salut.Ma numesc Levi,sint din Oradea,am 37 de ani,lucrez in telecomunicatii,mai exact cablu TV.Am patru acvarii (neavind spatiu mare sint de 15-20 l).In primul am 11 raci (procambarus sp. marble)maro,in al doilea o pereche de stiuca de nil (polypterus),in al treilea o testoasa,si in a patra 1 pereche guppi,1 pereche plati,1 pereche sanitar,1 pereche ancistus si 6 neon.O seara faina.

Cer scuze; probabil ca inca nu se pricepe;--rog un administrator sa ia masuri...deoarece polueaza posturile colegilor si..la insistentele mele, tot nu atrecut pe la introducere! kicking sau-ajutati-l!!!...
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 7:35 am

bine ai venit oricum ha ha ha
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 7:48 am

Sa-i uram bun venit bun venit si ape limpezi. Greseala remediata Wink
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 7:48 am

Bun venit Levi. Un acvariu de 20 de L nu e cam putin, spre extrem de putin pentru polypterus?
Nu stiu exact ce varietate ai tu, dar daca e "polypterus bichir" care e numita pe net "Nile Pike",
apoi cunoscatorii spun ca se face si de 1.2 metri. Totusi sper sa ai alta varietate foarte-foarte mica.
(care o fi aia la polypterus nu stiu)

PS: Am facut putina curatenie pe aici totusi. Erau multe posturi anapoda.
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 10:19 am

bun venit Levi si ape limpezi
Sus In jos
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 6:49 pm

Bun venit, ape limpezi si pesti sanatosi!
Are dreptate Mihai, fii atent la talia pestilor pe care-i cresti.
Desi in acvarii polypterus nu ajunge la dimensiunile din mediul sau natural, atinge totusi 30-40 cm.
Este cunoscut comportamentul salbatic al acestor pesti si faptul ca sunt claustrofobici. Pentru ei, un bazin de 300l este mic, cu cat mai mare, cu atat mai bine.
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
albinik
Peste soldat
Peste soldat
albinik


Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : BACAU -bc.

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: SALUT!   Levi din Oradea Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 7:43 pm

Ei....acum altfel vorbim!! Bun venit,si nu fi suparat pe mine;asa am considerat ca este corect, ca sa mentinem o ordine pe acest forum cinste
Daca ai ceva poze cu racii;asteptam sa le postezi...lucru pe care-l voi face si eu in viitorul apropiat!
Sus In jos
falconety
Peste sergent
Peste sergent
falconety


Mesaje : 307
Data de inscriere : 17/10/2009
Localizare : breaza/ph

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeSam Sept 25, 2010 3:39 am

bine ai venit salut
Sus In jos
http://www.electrocasnicebreaza.forumgratuit.ro
lewes
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 23/09/2010
Localizare : oradea

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeLun Sept 27, 2010 8:40 pm

Multumesc pentru primire,si imi cer scuze inca o data pentru greseala.
Am polypterus senegalus,s-ar zice ca nu creste mai mare de 25 cm,momentan au 13-14 cm,si putin peste un an,asa ca nu cred sa mai creasca prea mult.Oricom in viitorul apropiat primesc si ei o "casa" noua,mai mare. Levi din Oradea D:\Polypterus
Sus In jos
lewes
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 23/09/2010
Localizare : oradea

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeLun Sept 27, 2010 8:53 pm

[img]Levi din Oradea Polypterus.th[/img]
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeLun Sept 27, 2010 8:57 pm

I-ai cumparat de la magazinu ala de pe malul crisului? Very Happy
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeLun Sept 27, 2010 9:19 pm

Daca se poate, Levi sa isi deschida un topic personal la Inceputul de exemplu.
Ca sa nu mai ajungem la introduceri de 5 pagini cum s-a mai intamplat.
Continuam acolo discutiile despre stiuci si pietrisul ala exagerat de mare. Wink
Multumesc.
Sus In jos
lewes
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 23/09/2010
Localizare : oradea

Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitimeLun Sept 27, 2010 11:19 pm

Mihai B. a scris:
Daca se poate, Levi sa isi deschida un topic personal la Inceputul de exemplu.
Ca sa nu mai ajungem la introduceri de 5 pagini cum s-a mai intamplat.
Continuam acolo discutiile despre stiuci si pietrisul ala exagerat de mare. Wink
Multumesc.

Multumesc pentru indicatie Mihai B. asa am facut,am deschis un topic cu titlul Popypterus.
Poza e un picut mai vechi,am schimbat pietrisul cu din aia micut verde cu albastru;arata mai bine:)
Cu respect.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Levi din Oradea Empty
MesajSubiect: Re: Levi din Oradea   Levi din Oradea Icon_minitime

Sus In jos
 
Levi din Oradea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Va salut din Oradea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Introducere-
Mergi direct la: