Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-

AcasaAcasa  CautareCautare  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Va salut din Oradea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
alex1986
Greenhorn

Data de inscriere : 28/12/2011
Localizare : Bihor

MesajSubiect: Va salut din Oradea   Joi Dec 29, 2011 5:35 am

Ma cheama Sergiu sunt din Oradea am 25 de ani si sunt absolvent al Facultati de Biologie in 2010, in prezent urmez un master tot in domeniu si m-am alaturat pe acest forum pentru ca iubesc animalele printre care si pesti.Pe parcursul anilor am avut de 2 ori acvariu dar din motive de timp si spatiu am fost nevoit sa renunt la ele.
Dar de 3 luni am revenit ca sa spun asa la pasiunea,copilariei mele si mi-am achizitonat un acvariu de 20 L care a fost lasat cu apa in el pentru acomodare timp de 72 de ore iar dupa ciclare l-am populat cum urmeaza:- 2 Pterophyllum|(Scalari)
- 2 Poecilia reticulata (Guppy)
- 2 Poecilia sphenops (Molly)
-1 Corydoras paleatus (Sanitar)
Am si plante Laughing era sa uit de ele acestea sunt :-Alternanthera sessilis,Anubias barteri .

Acvariul este echipat cu un filtru intern Red Crane Model RC-FI 200,pentru iluminat folosesc o lampa tip LED cu cap flexibil care se poate roti la 180 de grade si prevazuta cu un clip care se prinde pe sticla acvariului.

PS: Pe viitor vreau sa imi cumpar un acvariu de 50 L iar acvariul de 20 L sa il folosesc pentru cresterea plantelor sau ca si cresa pentru puiet Surprised

Primesc si dau sfaturi in limita bunului simt Very Happy
Sus In jos

Va salut din Oradea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» IR 1632: Oradea - Cluj Napoca - Bucuresti Nord - Constanta
» Sosiri/Plecari Oradea
» Excursie feroviara Cluj Napoca - Oradea (14.09.2012)
» Excursie Cluj Napoca - Oradea cu TFG, astazi 15 sept 2010
» Oradea- Chisinau (CFM)- Oradea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Introducere-
Mergi direct la: