Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Patanii din acvariul meu!

In jos 
+3
Sorin C.
aco
Ionut T.
7 participanți
AutorMesaj
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 11:27 pm

Patanii din acvariul meu!
-Mai nou creveti mananca cu pesti de la suprafata. Pesti fiind 1 gup matur si aproximativ 15 zebre mai micute.
-Beta se cearta cu labeo pe nuca de cocos,ancistrusi stau si ei pe acolo.
-3 scalari care depun in acelasi cuib.
-Melc care 3 zile nu sa miscat, in a 4 zi era spiri gonzales Laughing
-ancistrus care curata melcul de alge, sau habar nu am de ce il curata ha ha ha


Daca observati si voi minunati asemanatoare in acvariile voastre va astept cu detali sa ne amuzam, minunam si noi...
se poate comenta orice aici Shocked
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 4:30 am

Crevetii mananca si la mine sus la inel. Sa ii vezi ce haiosi sunt cand stau pe inel si mananca biofilm, daca nu le dau papa.
Eu am avut un pomacea care a intrat in hibernare, vreo 3 saptamani nu s-a miscat, l-am scos putin la aer si-a revenit imediat Laughing .

Alte ciudatenii de prin acvariul meu:
-cory alearga in card cu rasborele.
-cory paleatus se bate cu platy, meciuri ca la tv
-red cherry care duce in carca alt red cherry.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 8:20 am

Red Cherry curata alge de pe o neritina si neritina evident in carca unui pomaceea si cu ceva alge pe cochilie.

Inainte de hranire grupul celor 8 sae la care li s-au adaugat cei doi botia macracantha fac adevaraturi sprinturi pe toata lungimea bazinului. Ce e ciudat nu ca se baga botia in seama cu sae ci ca acestia ii accepta si chiar ii considera din grup. La fel si in alt bazin mai mic mai am doua femele gupp care evident ca umbla impreuna cu un sae, fiind singuri pesti. Ciudate formari de grupuri.
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: re   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 8:42 am

si la mine ancistrusul curata cochiliile melcilor
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 8:47 am

Sorin C. a scris:
... La fel si in alt bazin mai mic mai am doua femele gupp care evident ca umbla impreuna cu un sae, fiind singuri pesti. Ciudate formari de grupuri...

Si noi 2 daca am locui impreuna intr-o sufragerie mica, cred ca am ajunge sa ne consideram familie.

PS: Desi nu semanam deloc, eu am burta mai mare ca tine. lol!
Sus In jos
ilie
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 67
Data de inscriere : 10/07/2010
Localizare : grecia-creta elounda

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: lol   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 9:07 am

De SF ilie am primit cadou 1 batta crowntail super si 10 mici cichlide nu stiu denumirea ia pus pe toti in acelasi bazin in care mai sint plati si alti 20 de betta Basketball si azi adica dupa o zii nu mai pot sami recunosc cowntail a fost sfisiat de micile cichlide care sin doar de 1-2 cm iau terminat pe totzi .... betta la reanimare.... ce periculose sint cichlidele chiar daca au 1-2 cm numai foarte mici=))) sper ca betta care lam primit cadou sa se refac ca tre sa fie tatic cit mai repede..... sa nu facetzi ce am facut eu ... chiar daca sint mici sint rai rai Evil or Very Mad Evil or Very Mad foarte rai Twisted Evil cichlidele asa ca grija
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeJoi Iul 22, 2010 3:02 am

Azi, un ancistrus statea cu burta in sus si a stat cam 30 de min. Initial am crezut ca a patit ceva dar era ok se bronza la bec ha ha ha
si iar imi depun 3 scalari, altii nu cei pe care ii stiam.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:45 am

Inainte aveam un gup care 4 zile a inotat inpotriva curentului de la filtru. A5a zi a dead

Si mai nou un ancistrus doarme cu burta in sus cu botul afara din nuca de cocos. ha ha ha are un bot urat ha ha ha
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 2:57 am

Top patani la mine este un mascul de ancistrus.
Azi este al 2-lea melc pomacea ucis. Mai am unu mare din 3. Alt picior de melc nu mai am in acvariu nici macar un maidanez. Are aceeiasi tehnica ca botia.
Ciudat este ca ancistrusul este mancator de alge si posibil de mortaciuni. Melcul cu cateva ore mai devreme era pe geam, deci nu era mort. Acum da!
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 10:16 pm

aparent toti aven parte de ciudatenii prin acvarii Smile
la mine incep cu gasca de neoni care alergau in disperare dupa black tetra pana si-au facut si aia gasca si iau potolit Smile
carasii care jucau fotbal cu pomaceea de ziceai ca se pregatesc de campionat
3 balon red eye tetra care se bat parte in parte cu gasca de tetra (mici si tupeisti ai dracu)
ancistrusi care maiu gatuit un pomaceea de nervi ca le strica culcusu si lau supt ca pe macaroane deci aparent Ionut nu e singurul cu ancistrusi cu deficiente
Sus In jos
Continut sponsorizat





Patanii din acvariul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Patanii din acvariul meu!   Patanii din acvariul meu! Icon_minitime

Sus In jos
 
Patanii din acvariul meu!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» acvariul meu
» Acvariul meu.
» Nano acvariul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Inceputuri - Jurnale-
Mergi direct la: