Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hrana creveti

In jos 
+2
Sorin C.
Mios
6 participanți
AutorMesaj
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 12:39 am

Am achizitonat si eu de curand niste creveti. Imi puteti spune va rog, ce mananca acestia?
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 1:59 am

Alge, fulgi, granule, redsturi de mancare de la pesti. Practic orice. Atata timp cat hranesti in acvariul unde ii tii si sunt si plante nu ai de ce sa iti faci griji.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 2:31 am

Pe scurt, intr-un acvariu cu pesti si plante nu o sa vezi creveti morti de foame.
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 3:34 am

Confirm ce au spus colegii de mai sus.
Insa daca vrei niste red cherry cu adevarat red le poti da ca si supliment mancare bogata in caroten sau cate o felie de morcov. Tratamentul nu se vede imediat, rezultatele apar la a 2a generatie de urmasi.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 3:40 am

Multumesc pt lamuriri.
Aco ... morcovul pur si simplu il tai... o felie... si il arunc in bazin?
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 3:41 am

Exact. Daca ai ancistrusi o sa se repeada ei primii la morcov.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 3:44 am

Nu. Nu am ancistrusi.
Sus In jos
cla_
Greenhorn
cla_


Mesaje : 5
Data de inscriere : 14/03/2011
Localizare : mangalia

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeJoi Apr 14, 2011 8:36 pm

Spirulina din (granule sau fulgi) este foarte buna pentru creveti ???? What a Face
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 1:59 am

NU.


Este chiar excelenta pentru ei.
Sus In jos
cla_
Greenhorn
cla_


Mesaje : 5
Data de inscriere : 14/03/2011
Localizare : mangalia

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 2:46 am

Poate nu am simtul umorului prea dezvoltat ,nu vreau sa fiu ironic DAR ,,NU,, si ,, este foarte bun ,, crezi tu ca sunt
la fel ????
Am pus o intebare la care m-a asteptam sa fi mai obiectv , poate crezi ca nu am cunostinte MINIME de acvaristica .
Si daca este buna spirulina pentru creveti , la ce ajuta ????
What a Face
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 4:21 am

Tu ai intrebat daca este foarte buna, eu am raspuns ca nu, este excelenta. Nu tine de simtul umorului, tine de semantica.



Ce o fi facand mancarea la un organism viu? Sa te vad.


Sus In jos
cla_
Greenhorn
cla_


Mesaje : 5
Data de inscriere : 14/03/2011
Localizare : mangalia

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 6:51 am

Ok , joaca CINSTIT ,nu raspunde la o intrebare cu o alta intrebare DA .....
Astept raspunsul la intrebare , dupa aceea vei primi raspunsul de la mine , pentru intrebare TA de clasa I-a .

What a Face
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:57 am

Oricum am 1-0.


Cauta pe net dupa creveti, in general, si vezi ce cuprinde regimul lor alimentar. Cauti si ce e aia spirulina, poate nu stii si de aici micile confuzii.

Dupa fa si o analogie la alte fiinte care le mai stii si tu. Vaca de ce papa iarba, lupul de ce papa carnita, etc.
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:59 am

De ce e cerul albastru si apa uda? Suspect
Sus In jos
cla_
Greenhorn
cla_


Mesaje : 5
Data de inscriere : 14/03/2011
Localizare : mangalia

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:50 pm

TU D-LE administrator existi datorita Acvaristilor care navigeaza pe acest sait pentru a invata s-au schimba idei ,faptul
ca NOI apelan la voi cu intrebari mai obiective s-au subiective , Nu-ti da dreptul sa razi de nepriceperea unora.
Te rog , sa schimbi faimoasa replica ,,MULTE DIN TAINELE ACVARISTICII LE GASITI aici(google) ,, da bine la
imaginea sait-ului si a TA , fi mai modest , milostiv si ajuta acvaristi ..... daca nu poti raspunde la intrebarile banale pentru tine -nu raspunzi - nu mai fi arogant in raspunsuri .
Astept rasunsul la itrebarea cu , spirulina , Atentie cum raspunzi.
Sus In jos
alin_ursul
Greenhorn



Mesaje : 9
Data de inscriere : 27/01/2011
Localizare : mangalia

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 9:36 pm

sall...mananca orice[teoretic]...dar daca vrei sa scoti pui[rata de supravietuire undeva la 60-70 la suta] sa fie si cit mai colorati iti recomand spirulina,JBL novo prawn+novo crabs[este ptr racusori,dar crevetii mei sunt turbati si dupa asta...un fel de raci sunt si crevetii pina la urma]...o apa usor salmastra[eu pun o lingurita de sare grunjoasa la 10litrii[puii]...si logic orice de prin gradina recomand la fel ca colegul ,,ACO'' morcovi,salata verde,dovlecel...
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 10:19 pm

cla_ a scris:
TU D-LE administrator existi datorita Acvaristilor care navigeaza pe acest sait pentru a invata s-au schimba idei ,faptul
ca NOI apelan la voi cu intrebari mai obiective s-au subiective , Nu-ti da dreptul sa razi de nepriceperea unora.
Te rog , sa schimbi faimoasa replica ,,MULTE DIN TAINELE ACVARISTICII LE GASITI aici(google) ,, da bine la
imaginea sait-ului si a TA , fi mai modest , milostiv si ajuta acvaristi ..... daca nu poti raspunde la intrebarile banale pentru tine -nu raspunzi - nu mai fi arogant in raspunsuri .
Astept rasunsul la itrebarea cu , spirulina , Atentie cum raspunzi.


Exist aici ca sa administrez si sa moderez acest forum. Ca sunt si acvarist pe partea cealalta e alta treaba.

Io zic ca nu are rost sa te superi ca un copil mic. Acvaristica e un hobby unde ar trebui sa ne destindem si atat timp cat nu e o urgenta nu vad de unde si isteria.

Plus ca daca stau, cum zici tu ca ar trebui sa fac in calitate de administrator, sa raspund mereu la aceleasi intrebari zi de zi la fiecare in parte mai crezi ca mai am timp si de viata mea si de timpul meu in general?

Vezi ca spune si ceva la regulament legat de treaba cu postatul si pusul de intrebari cand exista deja informatia pe forum. Plus ca nu te scuteste cu absolut nimic informarea in particular si din alte surse.

Iar partea cea mai usoara in acvaristica asta este ca de la acelasi PC de unde postezi poti foarte usor accesa informatii pe internet cu ajutorul unor motoare de cautare. E gratuit si nici nu trebuie sa te misti 1 cm pentru a face asta.

Sunt aici sa ajut si sa indrum pe cat pot. Nu sunt platit si nu am absolut nici un castig din "afacerea" asta.


PS. Mai fac un mic efort si iti citez din regulament.

M. Nu este permisa atentionarea in public a moderatorilor sau administratorilor, daca aveti ceva de semnalat utilizati mesajul privat (PM). Nu este permisa comentarea de catre utilizatori a deciziilor unui admin pe forum.

Atentie cum raspunzi, tu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hrana creveti Empty
MesajSubiect: Re: Hrana creveti   Hrana creveti Icon_minitime

Sus In jos
 
Hrana creveti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» hrana sanatoasa
» Hrana vie
» hrana de la Jbl Spirulina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Hrana-
Mergi direct la: