Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 inmultire golden fish

In jos 
+2
Mihai B.
Cornel
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 6:47 am

da presupun, dar sa fie tinuta la decantat.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
S.F
Peste sergent
Peste sergent
S.F


Mesaje : 175
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Ploiesti

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 6:55 am

Da , este tinuta 2 zile. Numai asa schimb apa la pesti. Problema la mine este ca nu am filtru in acvariu cu pui, doar o piatra de aerare. Cred ca de la albastru de metil , s-au format niste bobite mici pe fundul acvariului , care nu-mi plac deloc. As vrea sa-i scot pe mici , dar nu am cu ce sa-i prind.. Sad As mai incerca sa aspir cu un furtun de la pompa , dar mi-e ca ii trag si pe ei. Greu e cu puii astia , greu. Shocked Dar si frumos ! Very Happy
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: re   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 7:06 am

in loc de piatra de aerare ar trebui sa cumperi un burete filtrant,este vreo 5 lei.filtrul nu iti trebuie pentru ca iti absoarbe micutii si ramai fara ei.
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 7:06 am

singurul filtru care ti-l recomand, mai jos imaginea. poti sa il introduci fara probleme in acvariu,in 2 zile o sa iti dispara si cularea de la albastru. sa nu ii dai presiune mare!
aspiratia o poti face cu un furtun de perfuzi sau chiar cu cel care se alimenteaza piatra de aer Wink

inmultire golden fish - Pagina 3 Burete10
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
S.F
Peste sergent
Peste sergent
S.F


Mesaje : 175
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Ploiesti

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 7:13 am

Aveti dreptate , numai ca, eu vroiam sa le fac curat acum , si nu am acel burete. Cel mai probabil maine o sa cumpar unul.
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: re   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 7:19 am

cel mai bine este cum a spus ionut daca vrei neaparat acum cu furtunasul de perfuzie sau cel de la piatra
Sus In jos
S.F
Peste sergent
Peste sergent
S.F


Mesaje : 175
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Ploiesti

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 7:40 am

Am incercat si asa, doar ca se mai baga cate un "curios". Very Happy Ma dau batut pana maine cand o sa cumpar un filtru.
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 9:10 am

tine si tu un deget la celalalt capat Wink deti control la presiunea de apa.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





inmultire golden fish - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: inmultire golden fish   inmultire golden fish - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
inmultire golden fish
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» inmultire
» Inmultire cory
» inmultire red parrot

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cyprinidae-
Mergi direct la: