Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Didiplis Diandra.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 5:49 am

4 fire care au ceva alge ( staghorn ) pe frunzele de la baza. Se poate planta doar partea de sus. Are si cativa pui.

Detalii si intrebari aici.

Didiplis Diandra. Mrw97d


Ultima editare efectuata de catre scifficus in Joi Apr 15, 2010 2:14 am, editata de 2 ori
Sus In jos
falconety
Peste sergent
Peste sergent
falconety


Mesaje : 307
Data de inscriere : 17/10/2009
Localizare : breaza/ph

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 8:31 am

salut din nou, daca am drum sa iau plantele si vrei sa mi le dai si pe acestea nu zic nu:)
Sus In jos
http://www.electrocasnicebreaza.forumgratuit.ro
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeSam Mar 20, 2010 11:33 am

Rezervate pentru falconety.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 2:11 am

In urma unui experiment si putin a neglijentei Didiplisul meu a crescut ca un codru. Datorat indesirii, la un nivel inferior anumite fire au facut Staghorn. O alga uratica dar de care se poate scapa. Si sigur vor fi printre fire si melcisori maidanezi, mici spiralati. La mine in acvariu nu trec de 5 mm diametru.

Ca prin urmare se doneaza o cantitate insemnata din care cel care o doreste va putea scoate mai multe fire bune sau cel putin varfuri bune de plantat. In pozele urmatoare se poate vedea structura ei de crestere si evident cantitatea de dat. Maine dupa orele 12:30 sau 4:30 ne putem intalni undeva in oras, fiind cu masina. Nu ma puneti sa vin sa vi le aduc la usa ca mai bine le arunc la primul cos si ies mai ieftin.

Didiplis Diandra. Fw64m Didiplis Diandra. 359aiax

Bineinteles ca aceasta cantitate poate fi impartita la mai multe persoane. Va rog sa discutati cei care doriti si sa vina unul sa le ia dupa care va intelegeti voi mai departe.

Nu va lasati inselati de imaginea din dreapta. Sunt pe putin 15 fire ca cea din stanga si mai multe fire simple.

Va rog ca cererile sa le faceti aici. Ca sa stiu si eu ordinea si cantitatea dorita. Chiar nu mai stau sa fac si listute separate.


Ultima editare efectuata de catre scifficus in Joi Apr 15, 2010 3:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 2:48 am

Doresc si eu cateva fire decat, sa vad cum ii merge in bazinul mare... Mersi.
Sus In jos
falconety
Peste sergent
Peste sergent
falconety


Mesaje : 307
Data de inscriere : 17/10/2009
Localizare : breaza/ph

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 5:42 am

daca mai raman si pentru mine cateva fire nu zic nu:)
mai greu este cu transportul:)
Sus In jos
http://www.electrocasnicebreaza.forumgratuit.ro
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 6:43 am

Am retinut. Sambata nu o sa fiu pe acasa asa ca ramane pentru duminica, pe la orele pranzului care mai doreste vine la locul bine stiut. Care nu stie si vrea sa ajunga ma intreaba pe pm sau mess scifficus_xxx .
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: salut   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 6:50 am

bravo scifficus.in sfarsit se mai doneaza ceva pe forum.deocamdata mai am hrana verde pentru carasi,altfel eram primul. lol!
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 8:35 pm

Didiplis-ul este un pic amarui. No Caraseii tai nu o sa-l manance, doar o sa-l toace si o sa iti faca o mizerie de renunti la ei. pig

Tot didiplisul este arvunit. Ochii pe topic. Poate mai apar plantute in viitorul apropiat. Bineinteles ca vor fi ceva oferte si la vanzari, dealtfel de nerefuzat. Surprised
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeDum Apr 18, 2010 10:08 am

Didiplisul care trebuia sa il ia falconety revine la donat. O cantitate suficienta pentru o tufa mare.
Sus In jos
str-evo
Peste soldat
Peste soldat
str-evo


Mesaje : 76
Data de inscriere : 08/04/2010
Localizare : Ploiesti city

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 2:55 am

Sorin C. a scris:
Didiplisul care trebuia sa il ia falconety revine la donat. O cantitate suficienta pentru o tufa mare.

Il doresc eu daca se poate, eventual dau guppy la schimb
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 4:51 am

Am intrat tarziu aici. Didiplisul ajunge la falconety cum era stabilit odata, prin bunavointa colegului nostru delaco care le ofera transport la caldurica.

Ne revedem peste ceva timp.
Sus In jos
falconety
Peste sergent
Peste sergent
falconety


Mesaje : 307
Data de inscriere : 17/10/2009
Localizare : breaza/ph

Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 8:57 am

am primit plantele de la tine,sunt foarte frumoase ...MULTUMESC
Sus In jos
http://www.electrocasnicebreaza.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Didiplis Diandra. Empty
MesajSubiect: Re: Didiplis Diandra.   Didiplis Diandra. Icon_minitime

Sus In jos
 
Didiplis Diandra.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand eleocharis vivipara , didiplis,marsilea si anubias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Sectiunea bizz :: Tranzactii incheiate-
Mergi direct la: