Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 cu ce pot adauga scalarii

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
falconety
Peste sergent
Peste sergent
falconety


Mesaje : 307
Data de inscriere : 17/10/2009
Localizare : breaza/ph

cu ce pot adauga scalarii Empty
MesajSubiect: cu ce pot adauga scalarii   cu ce pot adauga scalarii Icon_minitimeSam Ian 16, 2010 11:41 pm

salut.
tocmai am un acvariu de 180 litri.momentan detin cativa gurami,3 ancistrusi si un pleco. vreau sa il populez cu scalari. ce mai pot asocia cu scalarii? si un nr. de pesti, cati pot adauga? multumesc
Sus In jos
http://www.electrocasnicebreaza.forumgratuit.ro
VizZzY
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 97
Data de inscriere : 20/09/2009
Localizare : campina/ph

cu ce pot adauga scalarii Empty
MesajSubiect: Re: cu ce pot adauga scalarii   cu ce pot adauga scalarii Icon_minitimeDum Ian 17, 2010 1:00 am

despre compatibilitate gasesti aici: https://acvaristica.forumgratuit.ro/informatii-si-detalii-acvaristice-f12/compatibilitatea-speciilor-t69.htm
cat despre numarul lor, depinde de volumul necesar fiecarui exemplar Smile
Sus In jos
gedos4u
Peste soldat
Peste soldat
gedos4u


Mesaje : 12
Data de inscriere : 11/12/2009
Localizare : ploiesti

cu ce pot adauga scalarii Empty
MesajSubiect: Re: cu ce pot adauga scalarii   cu ce pot adauga scalarii Icon_minitimeDum Ian 17, 2010 3:41 am

la volumul ala, cred ca trei perechi de scalari maturi...
eu am tinut scalari cu neoni, dar din cauza temperaturii de 28, 29 de grade necesare scalarilor, neonii se imbolnaveau repede . totul a culminat cu introducerea in bazin a catorva neoni adusi din import dead
acum am zebre rosii cu ei, si nu sunt probleme. scalarii au peste 1 an si multe depuneri in acvariul comunitar.

sub nicio forma sa nu+ti iei paradisi (macropodus opercularis). ai ocazia sa ramai fara scalari, sunt teritoriali si foarte violenti in perioada de imperechere. paradisii mei sunt la carcera ( help vreo 30 litri), dupa ce mi+au omorat cel mai frumos mascul de scalar, mult mai mare decat paradisul...
Sus In jos
Continut sponsorizat





cu ce pot adauga scalarii Empty
MesajSubiect: Re: cu ce pot adauga scalarii   cu ce pot adauga scalarii Icon_minitime

Sus In jos
 
cu ce pot adauga scalarii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pesti compatibili cu scalarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cichlidae-
Mergi direct la: