Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 E buna aceasta cioata pentru acvariu?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
viper8962
Peste soldat
Peste soldat
viper8962


Mesaje : 34
Data de inscriere : 24/11/2010
Localizare : piatra-neamt

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 8:37 am

Poza: http://yfrog.com/1adsc05346ij
http://yfrog.com/jvdsc053490j


Astept niste pareri! Si daca este buna cum as putea sa o "prepar" pentru a o putea pune in acvariu.. Va multumesc
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 9:09 am

depinde din ce arbore pèrovine, depinde daca nu e intrat in putrefactie.
si apoi ar trebuii tratat, fiert.
Sus In jos
viper8962
Peste soldat
Peste soldat
viper8962


Mesaje : 34
Data de inscriere : 24/11/2010
Localizare : piatra-neamt

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 9:20 am

in putrefactie nu a intrat sigur..din ce arbore provine nu stiu. eu am gasito pe malul Bistritei Very Happy si mi se pare ca arata destul de bine pt a sta in acvariu
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 11:07 am

Regula de aur in materie de lemne este urmatoarea: Daca ai dubii, lasa-l afara !
Tu nici macar nu stii ce lemn ai acolo...
Sus In jos
viper8962
Peste soldat
Peste soldat
viper8962


Mesaje : 34
Data de inscriere : 24/11/2010
Localizare : piatra-neamt

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 9:07 pm

eu am tinut aceasta cioata in apa am fierto si inca o mai tin in apa..ideea e ca nu prea a iesit asa multa "culoare" din ea.(am un lapsus acuam la cum se cheama acea solutie care iese din ea)

Oare as putea afla din ce arbore provine?
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 10:28 pm

Poate fi stejar, sau brad, sau cires. Si nici nu elibereaza tanin, asa se numeste substanta care coloreaza
apa. Dar iti mor pestii.

Cred ca nu ai inteles bine regula de mai jos sus...


Ultima editare efectuata de catre Mihai B. in Joi Noi 25, 2010 8:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
viper8962
Peste soldat
Peste soldat
viper8962


Mesaje : 34
Data de inscriere : 24/11/2010
Localizare : piatra-neamt

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeJoi Noi 25, 2010 7:12 am

de ce zici ca nu am inteles regulametul?
Sus In jos
AngelTudorache
Peste sergent
Peste sergent
AngelTudorache


Mesaje : 312
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeJoi Noi 25, 2010 8:11 am

cred ca a vrut sa zica regula de mai sus

Mihai B. a scris:
Daca ai dubii, lasa-l afara !
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 12:19 am

mereu am fost mai fascinat de lemnele gasite prin imprejurimi decat de mopanul de la magazin in ceea ce priveste amenajarea unui acvariu.
am gasit de curand pe un forum o lista cu arborii pe care diferiti useri i-au folosit pentru a decora acvariile si as vrea sa facem si noi aici pe forum una, daca se poate.pe forumul respectiv se discuta doar in engleza si nu am inteleg denumirea tuturor arborilor si arbustilor de acolo si presupun ca majoritatea nici nu se gasesc la noi.cu toate astea erau notate acolo in jur de 10 specii.
nu stiu daca ar trebuii sa deschid un topic nou , si daca este asa, rog admini sa faca lucrul asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





E buna aceasta cioata pentru acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: E buna aceasta cioata pentru acvariu?   E buna aceasta cioata pentru acvariu? Icon_minitime

Sus In jos
 
E buna aceasta cioata pentru acvariu?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand acvariu pentru betta
» Plantele de acvariu. Fertilizanti pentru plantele de acvariu.
» Vand Betta si acvariu pentru Betta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: