Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Din intamplare, betta s-au reprodus singuri

In jos 
+2
danu7z
Black3vil
6 participanți
AutorMesaj
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 5:28 am

am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajutati in legatura cu puii de betta
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 5:39 am

si care e intrebarea??
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:08 am

poi ia zi-mi si mie daca nu mai vad puii toti pe desupra insemana ca mi-au murit?
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:19 am

Asta pare intrebare pusa la misto... Tu pe bune nu iti poti da seama singur daca puii
sunt vii ?
Sus In jos
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:42 am

nu frate dar ieri aveam mai multi la suprafatza si acuma am doar 2 3 nu fac misto si daia restu nu ii mai vad sau sunt prea mici sa ii vad daia intreb ca e prima oara cand inmultesc asa ceva cum imi dau seama daca mai am si altzii vii pe acolo?ca nu mai ii vad
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:45 am

inseamna ca aia mai sunt ... invizibili sigur n-au devenit .. ori au murit .. ori sunt ascunsi prea bine ... ori iau mancat parintii Very Happy
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:47 am

nu ii am cu parintii sunt doar iei i-am sparat si in acvariu mai am o scoica sa fie bagata prin aia?]
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:51 am

1. Nu suntem fratiori. Eu din cate stiu sunt singur la parinti, iar de pubertate am trecut de multi ani,
ca sa ne mai interpelam in modul asta.
2. Propozitiile incep cu litera mare si se termina cu punct. Incearca sa scrii mai organizat.
3. Cum a zis si danu7z, daca nu ii mai vezi, inseamna ca nu mai sunt. Nu exista betta invizibili.
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 6:57 am

Acum te intreb si eu... ce cauta scoica in acvariu cu beTTa ? din ce stiu eu nu e prea indicat sa tii scoica in acvariu de apa dulce .. exceptie facand doar Ciclidele ...
LE . Dar nici alea ca arata destul de urat in acvariu ... (parerea mea)
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 7:23 am

am pus scoica de ornament puii ii tin in acvariu de 10l iar pe ceilalti in acvariu de 120l
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 8:35 am

Deci acum ii vezi ? Sau ai microviermi in acvariu?
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Black3vil
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 40
Data de inscriere : 27/10/2010
Localizare : Breaza

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeMar Noi 02, 2010 4:17 am

Ionutz nu mai vad un betta in acvariu cred ca au murit puii:(.Am bagat un mulinez sa vad poate reusesc sa scot pui de la ea
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeMar Noi 02, 2010 6:36 am

Prima oara intelesesem ca vrei sa scoti pui de betta din mulinezi. Apoi mi-am dat seama ca e mai facil sa inmultesti mulinezi. De aici tragi concluzia ca mai bine, reuseai sa inmultesti niste pesti mai easy, pentru inceput. Oricum, se poate invata si din mers. Wink
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:54 pm

Ramin afis de expresiile foloste a citorva dintre noi. Pacat ca titlul incepe frumos. AM REUSIT SA INMULTESC BETTA.
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 12:30 pm

simpfzoli a scris:
Ramin afis de expresiile foloste a citorva dintre noi. Pacat ca titlul incepe frumos. AM REUSIT SA INMULTESC BETTA.

Ceva raspunsuri ai ? Intradevar titlul este foarte ok, dar continultul mmmm......
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 7:42 pm

Raspunsuri ar fi mai multe. Dar daca omul pune scoica de ornament eu nu ma pot baga... fiecare decide cu ce isi ,,impodobeste,, acvariul .
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 9:56 pm

Lasa ca schimb eu titlul sa nu mai induca lumea in eroare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Empty
MesajSubiect: Re: Din intamplare, betta s-au reprodus singuri   Din intamplare, betta s-au reprodus singuri Icon_minitime

Sus In jos
 
Din intamplare, betta s-au reprodus singuri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand Betta si acvariu pentru Betta
» betta
» Betta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Anabantidae-
Mergi direct la: