Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ilie
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 67
Data de inscriere : 10/07/2010
Localizare : grecia-creta elounda

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 11:39 pm

buna sant eu din nou aici... am incercat sa reproduc black skirt tetras far nici un rezultat ... daca are cineva reteta de reproducere va rog info si pe mine o sa-i haranesc cu hrana congelata si incerc iar am 1 femela si 4 masculi... femela este enorma.... daca resusec ceva va anunt daca stiti ceva despre ei va rog spuneti si mie. Va scult... multumesc anticipat


Incearca sa scrii mai ortografic ca ne doare ochiul incercand sa descifram ce vrei sa zici.)


Ultima editare efectuata de catre Sorin C. in Joi Aug 05, 2010 11:46 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 1:38 am

Cateva linii in mare: apa moale, acida, temperatura constanta.

Ai foarte putine sanse din pacate sa-i inmultesti. Mai multe gasesti pe google pe situri din strainatate.
Sus In jos
paco
Greenhorn



Mesaje : 7
Data de inscriere : 27/04/2010
Localizare : ploiesti

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 6:36 am

se inmultesc foarte usor pui femela doar cu un mascul dupa ce i-ai tinut separat macar o saptamana .acvariul de cam 10 l;itri in care pui apa plata la bidon de 5 litri un burete mic cu aer o lasi 3 zile in acvariu ,acvariul acoperit si cu plasa jos pui un pic de ectopur . seara pe la 5 pui pesti in acvariu si la 10 le stingi lumina .la 8-9 dimineata o sa ai acvariul plin de icre eu chiar acum 3 zile am scos si sant la a treia serie
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 7:34 am

@paco : poze/filmulete ca sa sustina reteta prezentata de tine ? cred ca i-ar ajuta pe cei interesati.
Sus In jos
ilie
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 67
Data de inscriere : 10/07/2010
Localizare : grecia-creta elounda

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: multzumesc    Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 8:27 am

o sa incerc
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitimeMier Sept 08, 2010 10:56 am

pai bun.. inmultire ca inmultire.. da eu nu reusesc sa imidau seama care sunt masculi si care femele... o sa pun niste poze in zilele ce urmeaza poate ma edifica si pe mine cineva... am un banc de 9 indivizi, 3 voalati si 6 nevoalati...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras   Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras Icon_minitime

Sus In jos
 
Inmultire la black widow tetras sau black skirt tetras
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» inmultire
» inmultire betta
» inmultire neoni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Characidae-
Mergi direct la: