Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Inmultire callistusi

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Emergencyy
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 32
Data de inscriere : 29/04/2010
Localizare : bucuresti

Inmultire callistusi Empty
MesajSubiect: Inmultire callistusi   Inmultire callistusi Icon_minitimeLun Iul 12, 2010 3:45 am

As dori sa aflu cate ceva despre inmultirea callistusilor, am 5 exemplare, din cate am auzit destul de rare si as dori sa ii inmultesc ... daca aveti detalii despre acesti pesti as fi foarte fericit sa aflu.
Multumesc

LE: am deschis topic gresit ... cred ca trebuia pus la Characidae
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Inmultire callistusi Empty
MesajSubiect: Re: Inmultire callistusi   Inmultire callistusi Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 9:46 pm

am gasit date despre inmultirea calistusilor;intr-un acvariu de 10L,in care apa este un amestec de apa distilata si apa de la robinet invechita,in proportie de 1;1,apa va fi aerisita cel putin 24h inaintea introduceriipestilor,pestii se pot introduce amandoi de odata seara,iar dimineata urmatoare poate incepe depunerea,pe fundul acvariului se va pune plasa de protectie si tufe de plante cu frunze fine,de la o pereche se pot obtine 200-300 de icre care vor ecloza dupa 24-30h la o temperatura de 24-26 grade ,larvele stau atarnate de geam inca 3-4 zile dupa care inoata liber,moment in care incepe hranirea cu infuzori,dupa depunere perechea se scoate din acvariu
Sus In jos
 
Inmultire callistusi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» inmultire
» Inmultire ancistrusi
» Inmultire cory

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Characidae-
Mergi direct la: