Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 salutari din ploiesti

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Temuujin
Greenhorn



Mesaje : 1
Data de inscriere : 29/11/2009
Localizare : Ploiesti

salutari din ploiesti Empty
MesajSubiect: salutari din ploiesti   salutari din ploiesti Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 8:12 am

buna,
sunt bogdan din ploiesti (mai exact din malu' rosu), am 31 de ani, imi place sa joc Basketball .... si cam atatea informatii generale, ca doar nu (MAI!!) caut sa ma insor.
detin de ~ 2 luni un nanoacvariu (capacitate 25 litrii), in proprietate privata, accesorizat cu un capac home made (care nu conteaza cum a iesit din moment ce l-a apreciat nevasta-mea), cu pietris procurat via servici, filtru + pompa + incalzitorul made in china, garantate resun.
in cei 22 litrii de volum util inoata mai mult speriati decat veseli, 7 pesti: 2 corydoras (decani de varsta.. ehe achizitionati inca din vremea ciclarii), 2 guppy, 1 xipho, 1 platy si splendoarea de beta... au mai alunecat si 3 melci pomaceea + o garnitura imbelsugata de plante (poate prea din belsug!!), din care enumeram: pistia stratiotes donata de 'sonic' (multumiri si pe aceasta cale!), guppy grass si ricia donate de 'scifficus' (multumiri si pe aceasta cale!) si inca vreo alte trei ale caror nume nu le cunosc (din vina lor, pt ca bunul simt recomanda prezentarea numelui atunci cand ajungi in locuri unde nu te cunoaste nimeni!)..
la minusuri raportez doua prime ( dead ) decese.. cele 7 posesoare de branhi erau 9 la un moment dat, insa 2 dintre ei s-au crezut la circ si au depasit marginea recipientului in care erau (provizoriu!) depozitati.. c'est la vie, c'est la guerre... remarc [ca sa fiu si mai morbid!] ca numaratoarea asta inversa (9, 7, ???) aduce cu cantecul ala "10 negrii mititei .....".
dupa aceasta critica atat de constructiva, permiteti-mi sa ma retrag cat inca aveti o impresie buna despre mine si sa va urez traditionalul la cat mai multe 'succesuri'!
P.S.: pt cei ce m-au gratinat deja cu epitetul 'cersator' le amintesc ca suntem in plina criza economica!


Ultima editare efectuata de catre Temuujin in Mier Dec 02, 2009 11:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

salutari din ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: salutari din ploiesti   salutari din ploiesti Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 10:49 am

Salut! Bine ai venit!
Ne bucuram de prezenta fiecarui acvarist pe acest forum si incercam sa formam o comuninate, unde sa ne putem ajuta.Poate pe viitor o sa fi si tu unul dintre cei care ajuta.
Am avut ocazia sa te cunosc!La prima impresie,imi pari un om de cuvant.Asa ca nu o sa mai plictisesc pe nimeni...
cheers bere salutari din ploiesti 192511
APE LIMPEZI !
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
john777
Moderator
Moderator
john777


Mesaje : 152
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/ph

salutari din ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: salutari din ploiesti   salutari din ploiesti Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 8:32 pm

Salut!
Bine ai venit!
Sus In jos
Continut sponsorizat





salutari din ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: salutari din ploiesti   salutari din ploiesti Icon_minitime

Sus In jos
 
salutari din ploiesti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Introducere-
Mergi direct la: