Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cryptocoryne Wendtii (Green)

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Cryptocoryne Wendtii (Green) Empty
MesajSubiect: Cryptocoryne Wendtii (Green)   Cryptocoryne Wendtii (Green) Icon_minitimeVin Oct 08, 2010 9:41 am

Cryptocoryne Wendtii (Green) crescuta pe o bucata de lemn. Au mai bine de un an de zile si au fost tinute intr-un acvariu de 20 litri fara nici un fel de fertilizare si lumina de la un bec de 5w. De aproximativ o luna de zile au fost mutate in acvariul de 70 litri unde si aici am oprit fertilizarea si co2 dar mai beneficiaza in continuare de "nocturna" ( instalatia de 4 x 18w ). Tufa este curatata de frunzele vechi. Sunt prinse asa de bine radacinile de lemn ca este imposibil sa le mai scot de acolo iar printre plante sunt o gramada de pui dar care cresc incet datoria umbrei produse de plantele mari.


Cryptocoryne Wendtii (Green) 2vt5rtg

Bineinteles ca nu se putea sa nu apara in poza si subsemnatul.

Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Cryptocoryne Wendtii (Green) Empty
MesajSubiect: Re: Cryptocoryne Wendtii (Green)   Cryptocoryne Wendtii (Green) Icon_minitimeVin Oct 08, 2010 8:03 pm

De unde se vede ca Sorin are de fapt urechile egale, da? Sa nu mai avem discutii !!! rendeer

PS: frumusele crypto astea green, alea brown mi se pare ca au o culoare uratica...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Cryptocoryne Wendtii (Green) Empty
MesajSubiect: Re: Cryptocoryne Wendtii (Green)   Cryptocoryne Wendtii (Green) Icon_minitimeVin Oct 08, 2010 10:35 pm

Mihai B. a scris:
De unde se vede ca Sorin are de fapt urechile egale, da?

Laughing Laughing

Am sa va povestesc si eu ceva legat de Wendtii green, dar mai astept cateva zile sa ma conving 100% inainte sa spun vreo prostie.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Cryptocoryne Wendtii (Green) Empty
MesajSubiect: Re: Cryptocoryne Wendtii (Green)   Cryptocoryne Wendtii (Green) Icon_minitimeVin Oct 08, 2010 11:05 pm

Frumoasa planta. La mine intr-un an a crescut in diametrul unei galeti de 5 L. Tulpinile aveau si ele aprox. 20 cm...grosute, sanatoase. Totusi cred ca aceasta planta seaca imediat substratul unde i se lungesc tulpinile. Asta daca i se ofera substrat....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cryptocoryne Wendtii (Green) Empty
MesajSubiect: Re: Cryptocoryne Wendtii (Green)   Cryptocoryne Wendtii (Green) Icon_minitime

Sus In jos
 
Cryptocoryne Wendtii (Green)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cryptocoryne wendtii tropica
» Vand cryptocorine wendtii green & reactor CO2 Tetra
» vand cryptocoryne si echinodorus uruguayensis

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Plante si Fertilizare-
Mergi direct la: