Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Help me pls

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 11:09 pm

nu mai stiu cum se numesc???

Help me pls 01082010244
Help me pls 01082010245
Help me pls 01082010246
Sus In jos
albinik
Peste soldat
Peste soldat
albinik


Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : BACAU -bc.

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 11:11 pm

Nuam avut niciodata,dar sunt rasbora....din cate stiu eu!
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 11:13 pm

albinik a scris:
Nuam avut niciodata,dar sunt rasbora....din cate stiu eu!
asa e ms mult se poate inchide
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 12:57 am

[quote="booghibooghi"]
Citat :

asa e ms mult se poate inchide

se inchid decat cele de la biz Wink
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 7:31 pm

mic sfat.. ai grija sa nu pui ceva prea lenes pe langa ei... in numar mare tind sa devina un pic agresivi (mie imi ciupeau carasii de coada)
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 7:33 pm

mihai_andrei a scris:
mic sfat.. ai grija sa nu pui ceva prea lenes pe langa ei... in numar mare tind sa devina un pic agresivi (mie imi ciupeau carasii de coada)

Nici o sansa de pesti mai mari de 4-5 cm vreau ceva mic neoni,zebre,cory,etc
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 7:57 pm

in cazul asta te-ai scos Smile tot ce ai enumerat tu sunt mici si flasneti Smile ti-asi recomanda o gasca de black skirt tetra, sunt cuminti, jucausi si daca-i vezi cum mananca zici ca-s nehaliti de-o luna Very Happy
eu am o ciorba de neoni, black skirt tetra, balon red eye tetra si se inteleg toti de minune
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:05 pm

mihai_andrei a scris:
in cazul asta te-ai scos Smile tot ce ai enumerat tu sunt mici si flasneti Smile ti-asi recomanda o gasca de black skirt tetra, sunt cuminti, jucausi si daca-i vezi cum mananca zici ca-s nehaliti de-o luna Very Happy
eu am o ciorba de neoni, black skirt tetra, balon red eye tetra si se inteleg toti de minune

i-ai reprodus de cand ii ai black skirt tetra sau se reproduc mai greu in captivitate?
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:09 pm

nici nu miam batut capul cu reprodusul, stau extrem de prost cu spatiul, am deja 3 acvarii care stau sa stranga praf, pana nu imi fac mobila prin camera si nu fac ceva loc pentru acvarii nu am de gand sa ma apuic sa reproduc nimic, desi mai apar din cand in cand pui de guppy prin acvariul de 80.. tind sa dispara de la sine... da am uitat sa mentionez ca am 2 mascui si 2 femele de guppy in acvariul de 80... sunt o ramasita din vechea mea ciorba Smile
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:11 pm

mihai_andrei a scris:
nici nu miam batut capul cu reprodusul, stau extrem de prost cu spatiul, am deja 3 acvarii care stau sa stranga praf, pana nu imi fac mobila prin camera si nu fac ceva loc pentru acvarii nu am de gand sa ma apuic sa reproduc nimic, desi mai apar din cand in cand pui de guppy prin acvariul de 80.. tind sa dispara de la sine... da am uitat sa mentionez ca am 2 mascui si 2 femele de guppy in acvariul de 80... sunt o ramasita din vechea mea ciorba Smile

Am si eu vreo 3 gupy 1 el si 2 ele Very Happy bounce
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:13 pm

si? cum le merge viata amoroasa? ceva puiuti? sau papa restu?
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:15 pm

mihai_andrei a scris:
si? cum le merge viata amoroasa? ceva puiuti? sau papa restu?
le am pe amandoua bortoase dar mai au ceva vreme pana sa nasca
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:22 pm

Smile vezi cum faci Smile sa nu te trezesti ca mine cu invazie Smile) ca intr-o vreme nu mai scapam de ei Sad
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 11:12 pm

mihai_andrei a scris:
Smile vezi cum faci Smile sa nu te trezesti ca mine cu invazie Smile) ca intr-o vreme nu mai scapam de ei Sad
nu e o problema ca nu scot puii din acvariul cel mare si are cine sa se ocupe de ei
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 7:52 am

mihai_andrei a scris:
in cazul asta te-ai scos Smile tot ce ai enumerat tu sunt mici si flasneti Smile ti-asi recomanda o gasca de black skirt tetra, sunt cuminti, jucausi si daca-i vezi cum mananca zici ca-s nehaliti de-o luna Very Happy
eu am o ciorba de neoni, black skirt tetra, balon red eye tetra si se inteleg toti de minune

Poate ne intelegem si noi la ceva black skirt tetra de la tine ii cumpar daca e imi spui un pret nu acum dupa ce imi iau acvariu profesional.
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 7:54 am

inca nu ma apucat de inmultit dar gasesti la tanti la cina si sunt vioi... eu ii am de acolo pe unii si sunt super ok.. dupa ca imi termin treburile prin csa o sa incerc s ii si inmultesc.. ca pana atunci o sa fie maturi Smile
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 7:58 am

mihai_andrei a scris:
inca nu ma apucat de inmultit dar gasesti la tanti la cina si sunt vioi... eu ii am de acolo pe unii si sunt super ok.. dupa ca imi termin treburile prin csa o sa incerc s ii si inmultesc.. ca pana atunci o sa fie maturi Smile

am fost de dimineata mi-am luat niste neoni si o pereche de cory july
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 8:04 am

dar Smile da vrei sa mio iei inainte cu multiplicarea Smile uite un link foarte util
http://www.aquaticcommunity.com/tetrafish/breedingblacktetra.php

P.S. sa-ti traiasca neoneii Smile si daca vrei s aii inmultesti vezi ca au nevoe de niste conditii mai ciudate Smile
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 8:12 am

mihai_andrei a scris:
dar Smile da vrei sa mio iei inainte cu multiplicarea Smile uite un link foarte util
http://www.aquaticcommunity.com/tetrafish/breedingblacktetra.php

P.S. sa-ti traiasca neoneii Smile si daca vrei s aii inmultesti vezi ca au nevoe de niste conditii mai ciudate Smile

Da am citit ca sunt mai greu astia.Dar cei roz sunt mai usor de reprodus
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 8:13 am

da.. dar din pacate nu-s nici la fel de frumosi Sad eu caut albastri si inca nu am gasit Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Help me pls Empty
MesajSubiect: Re: Help me pls   Help me pls Icon_minitime

Sus In jos
 
Help me pls
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: