Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Problema cu mustaciosii

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
S.F
Peste sergent
Peste sergent
S.F


Mesaje : 175
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Ploiesti

Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: Problema cu mustaciosii   Problema cu mustaciosii Icon_minitimeMier Mai 12, 2010 12:05 pm

Este 2 noaptea si eu imi bat capul cu ei. Toata ziua m-am chinuit sa bag nisip in acvariu si sa pun pietre , si nemernicii imi strica taraba.Din momentul in care i-am bagat in acvariu , n-au stat 1 secunda ! Zici ca au draci pe ei ! Intra cu capul in nisip pana dau de sticla si se ridica la suprafata cu nisipul in gura !
Ramele au ramas pistol cu apa pe langa ei.Mi-au scormonit absolut tot .Cat sunt de mici, atat sunt de ai dracu'. Nici pietrele nu mai sunt cum le-am asezat, decat cele mari pe care nu le pot misca.Ce ma fac cu ei?De ce se comporta asa? Nu le place nisipul? Pana acum nu am avut nisip in acvariu.
Apa este tot aia.Unul dintre ei si-a gasit astamparul si s-a culcat pe filtru , dar unul continua sa-si bata joc de munca mea. affraid
Ce sa le fac? Embarassed

Problema cu mustaciosii 11htc8i
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: re   Problema cu mustaciosii Icon_minitimeMier Mai 12, 2010 4:12 pm

dupa prerea mea este normal sa scormone.iar celalant doarme cu filtrul pentru ca nu s-a acomodat cu nisipul inca.
ai mei hoplo stateau gramada toti 4 pe o plantuta mica de abia ii sustinea.
lasai 2-3 zile sa vezi ca se astampara.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu mustaciosii   Problema cu mustaciosii Icon_minitimeMier Mai 12, 2010 10:01 pm

La o mica cautare cu google ( a doua inventie mirifica dupa apa calda ) despre mustaciosi arat ca le place sa sape in nisip. Cu cat mai fin cu atat mai bine.
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu mustaciosii   Problema cu mustaciosii Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 1:27 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy stai sa vezi cind ajung la 10 cm . distractia abia atunci o sa inceapa. si ai sa postezi multe topicuri la sectiuna de donari pina cuiva i va fi mila de tine si te-a scapa de ei
Sus In jos
cichlidman
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/04/2011
Localizare : Slobozia

Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu mustaciosii   Problema cu mustaciosii Icon_minitimeLun Apr 25, 2011 4:46 am

adora scormonitul in nisip si acest lucru poate fi cauzat de : cauta resturi de mancare ori se ascunde in nisip ( am avut un clarias ce facea la fel ca somnul tau , doar ca el se ascundea in nisip..era un calvar cand un ditamai somnu de 35 de cm scormonea nisipul ) pestii sunt sanatosi iar acest lucru este normal sa se intample
Sus In jos
Continut sponsorizat





Problema cu mustaciosii Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu mustaciosii   Problema cu mustaciosii Icon_minitime

Sus In jos
 
Problema cu mustaciosii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Welse-
Mergi direct la: