Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
coupefx
User banat



Mesaje : 30
Data de inscriere : 26/04/2010
Localizare : Ploiesti

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeDum Mai 09, 2010 3:14 am

cumpar o pereke Beta splendens rosii si o pereke ramirezi voalati cu colorit puternic la preturi de bun simt. id mess cupefx30


Ultima editare efectuata de catre Sorin C. in Dum Mai 09, 2010 7:50 am, editata de 2 ori (Motiv : La cautare in dictionar nu gasesc cuvintele ca skimb sau pereke.)
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeDum Mai 09, 2010 7:02 am

Ramirezi voalati n-ai sa gasesti in ploiesti.
De asemenea, ramirezii n-au ce sa caute langa betta.
Sus In jos
coupefx
User banat



Mesaje : 30
Data de inscriere : 26/04/2010
Localizare : Ploiesti

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 11:41 am

aco a scris:
Ramirezi voalati n-ai sa gasesti in ploiesti.
De asemenea, ramirezii n-au ce sa caute langa betta.
nu am gasit ramirezi , doar citiva amariti si fara pic de culoare pe partizani iar beta rosii deloc, in skimb o pereke de beta nu are conflicte cu o pereke de ramirezi in 110l ,am mai avut...
Sus In jos
christiansen
Moderator
Moderator
christiansen


Mesaje : 308
Data de inscriere : 20/02/2010
Localizare : Ploiesti

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: bolivian rams   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 5:39 pm

pe partizani pestii de care vorbesti sunt bolivian rams, daca ai rabdare sa creasca si le oferi conditii bune se vor face foarte frumosi ! iar ca sa nimeresti pereche de rams cam greu la varsta asta, poate sa fi extrem de norocos !

Poza Bolivian Rams

nu stiu daca sunt compatibili cu betta, dar aco nu vorbeste fara sa stie, as asculta ce zice ! study
Sus In jos
coupefx
User banat



Mesaje : 30
Data de inscriere : 26/04/2010
Localizare : Ploiesti

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 11:09 pm

daca vrei tu sa le zici bolivian rams ,denumirea stiintifica, si nu ramirezi cum le zice la noi:), ok , dar e acelasi peste:)...la cum aratau nu cred ca au prea multe sanse sa traiasca mult sa ajunga la maturitate...iar despre compatibilitatea discutata mai sus nu vorbi daca nu ai avut , deci vorbesti din auzite...am specificat clar ca am mai avut si stiu din experienta, asa ca ar fi bine daca ai asculta si tu un pic...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 12:07 am

Ma bucur ca tu ai experienta.
Eu am vrut ramirezi din aia de care cauti si tu, blue german ram, dar cum n-am gasit am luat ramirezi bolivieni, care nu sunt deloc acelasi lucru, nici macar nu arata la fel.
Cat despre pestii de pe partizani, sunt ok, am de acolo 2 si din alta sursa 2, toti patru sunt frumosi si voinici si au niste culori pe ei de cazi in cap.
Experienta ta vasta cu betta si ramirezi ma lasa rece. Am avut 4 scalari MARI si ramirezii erau singurii pesti care mi-i puneau la punct (retine, ramirezii aveau 3cm iar scalarii erau maturi sexual, deci minim 7cm). Daca se apuca betta sa depuna o sa fie foarte agresivi, iar cum ramirezii sunt curiosi nu stiu daca iese bine. Totusi eu as paria pe ramirezi.
Sus In jos
coupefx
User banat



Mesaje : 30
Data de inscriere : 26/04/2010
Localizare : Ploiesti

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:16 am

aco a scris:
Ma bucur ca tu ai experienta.
Eu am vrut ramirezi din aia de care cauti si tu, blue german ram, dar cum n-am gasit am luat ramirezi bolivieni, care nu sunt deloc acelasi lucru, nici macar nu arata la fel.
Cat despre pestii de pe partizani, sunt ok, am de acolo 2 si din alta sursa 2, toti patru sunt frumosi si voinici si au niste culori pe ei de cazi in cap.
Experienta ta vasta cu betta si ramirezi ma lasa rece. Am avut 4 scalari MARI si ramirezii erau singurii pesti care mi-i puneau la punct (retine, ramirezii aveau 3cm iar scalarii erau maturi sexual, deci minim 7cm). Daca se apuca betta sa depuna o sa fie foarte agresivi, iar cum ramirezii sunt curiosi nu stiu daca iese bine. Totusi eu as paria pe ramirezi.
e naspa daca te lasa rece...vezi sa nu ramii rece, e periculos:))...bai ce de destepti p-aici:)), ce aere domne, ce aroganta:))...voi puteti sa va suferiti ?Smile)
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:28 am

Citat :
e naspa daca te lasa rece...vezi sa nu ramii rece, e periculos:))...bai ce de destepti p-aici:)), ce aere domne, ce aroganta:))...voi puteti sa va suferiti ?

Prietene daca nu iti masori cuvintele poti pleca fara alte incidente. Vocabular de satra te rog sa folosesti in alta parte. Asta este ultimul avertisment. Daca ai amabilitatea de a da un raspuns, fa sa fie citit cu placere.
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:44 am

Asta a pus capac. E suspendat. De azi inainte nu mai stau la discutii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Empty
MesajSubiect: Re: cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati   cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati Icon_minitime

Sus In jos
 
cumpar o pereche Beta splendens rosii si o pereche ramirezi voalati
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pereche ramirezi
» CUMPAR Ramirezi
» Cumpar neoni rosii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Sectiunea bizz :: Tranzactii incheiate-
Mergi direct la: