Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
le24vel
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 17
Data de inscriere : 12/06/2012
Localizare : Bucuresti

care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Empty
MesajSubiect: care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?   care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Icon_minitimeMier Iul 11, 2012 4:46 am

Dupa cum spune si titlul...care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?

De curand mi am facut curat in acvariu (i am donat)si acum as vrea sa l completez,as vrea pesti care traiesc mult!


Astept raspunsurile voaste,multumesc!
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Empty
MesajSubiect: Re: care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?   care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Icon_minitimeMier Iul 11, 2012 8:05 am

scratch intrebare de baraj...
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
le24vel
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 17
Data de inscriere : 12/06/2012
Localizare : Bucuresti

care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Empty
MesajSubiect: Re: care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?   care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Icon_minitimeMier Iul 11, 2012 8:37 pm

Smile) Stiu ca viata unui peste depinde foare mult de mediul in care traieste,cu cat are mai multe conditii cu atat traieste mai mult, hranta temperatura calitatea apei etc.
Am citit undeva ca, carasii pot trai pana la 18-30 ani,iar guppy intre 1.5 pana la 3 ani iar betta pana la 5.Prin urmare eu am avut multe specii, am cam aglomerat acvariu,intr un final am ramas doar cu betta, 7 la numar printre care si un mascult si cativa sanitari mai multe specii.
Acum ca am prins mai multa experienta au crescut si pretentiile si asa vrea pestisori care traiesc destul de mult insa carasii auri nu mi plac pt ca fac prea multa mizerie si termina toata plantele,la modu ca le scoate....

Deci...ma poti ajuta cu un raspuns?Smile


Sus In jos
Continut sponsorizat





care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Empty
MesajSubiect: Re: care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?   care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali? Icon_minitime

Sus In jos
 
care sunt cei mai longevivi pesti ornamentali?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: