Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 1:29 am

Am o mare dilema. Pot fi tinute 2 exemplare de Tanichtys Albonubes in acvariu cu creveti??

LE: Albonubes astia nu sunt maturi, si din cate observ eu, "evolueaza" mai mult la suprafata apei...
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 2:12 am

Asa si filigera sunt pesti de partea superioara a coloanei apei si sunt preponderent pesti care se hranesc de la luciul apei, conformatia gurii, dar papa si creveti. Albonubes au gura mediana ceea ce inseamna ca se hranesc si de pe fundul apei si cum marea majoritate a pestilor au in menu tot felul de legume si carnite se prea poate sa deguste la vreo aniversare mai deosebita un shrimp coktail. Dar cum rata de multiplicare a crevetilor red cherry e mare eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji. Apa curata, plante sau cel putin un mic desis sa aiba unde sa se ascunda puietul si o sa fie super ok.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 2:48 am

E vorba de bazinul meu de creveti...

https://acvaristica.forumgratuit.ro/t966p30-hailea-f20

Eu zic ca e destul loc unde sa se ascunda RCS...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 5:30 am

Poti incerca, o sa mai manance cate un pui din cand in cand dar nu ii vei pierde pe toti.

Tine cont ca eu am creveti in bazin cu 7 ciclide si se mai si inmultesc.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 9:02 am

Pai m-am incumetat, si am bagat niste adolescenti albonubes... sper sa fie ok.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Empty
MesajSubiect: Re: Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?   Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu? Icon_minitime

Sus In jos
 
Tanychtis Albonubes cu creveti in acelasi acvariu?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: