Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Donatie pesti.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeVin Ian 07, 2011 5:03 am

Din motive personale incep sa mai eliberez incarcatura biologica din bazine.

Ca urmare donez urmatorii pesti:

1 buc - Femela Gupp. Singura ramasa, cu o dimensiune de aproximativ 4 cm si ceva lungime.

3 buc - Molly Negru, 2F+M Lungime aproximativa 4 cm. Stoc 0.

7 buc - Platy (Xiphophorus) galben cu pete negre, 5F + 2M Dimensiuni intre 2,5 si 4 cm. sanatosi, activi, cu nasteri la activ.Stoc 0.

9 buc - Flying Fox ( falsul SAE ) Au aproximativ 6 cm lungime si sunt destul de activi, chiar extrem de activi cand vine vorba de haleala. Unul dintre ei este de neam cu piratii, adica ii lipseste un dispozitiv ocular - ochiul drept, ceea ce pentru el nu a fost un impediment. Are aceeasi dimensiune ca si fratiorii lui si prezinta aceeasi coloratura.

25 buc - Cichlasoma Nigrofasciatus Albino Dimensiuni intre 4 si 11 cm. Se pot vedea aici. Stoc 0.

Se mai adauga :

6 buc - Poecilia Latipina, numai masculi. Avantaj doritorului ca nu se umple de pui. Dimensiuni variabile intre 3 si 5 cm. Stoc 0

3 buc - Ancistrus Dolichopterus. Un mascul mustacios de apx 8 cm si doua femele de apx 6 cm, fiecare din ele a depus o data. Plus o sarja de pui ( 11 ) de apx 2 cm, au peste 3 saptamani si inca una proaspata de apx 30 pui, eclozati de 4 zile, in maxim o saptamana ies si ei la inot.

2 buc - Hibrizi endler, mascul si femela, pastreaza coloritul endlerilor un pic mai sters, mari ambii , femela 4 cm si, masculul 3 cm si .




Femela gupp.
Donatie pesti. 16709xz

Mascul endler hibrid.
Donatie pesti. 2dcfgu8

Flying Fox.
Donatie pesti. 20j0pb4

Pui ancistrus, ochi albastri ca tacsu'.
Donatie pesti. 16id5qs


Ultima editare efectuata de catre Sorin C. in Mier Mai 18, 2011 4:34 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 3:00 am

Sorin, daca mai ai flying fox, as dori eu 2-3 exemplare. Asta daca se poate in numarul asta...
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 3:44 am

Se poate. Vorbim de luni incolo.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:52 am

Ok. Te sun eu maine. Multumesc!
Sus In jos
tzae
Peste soldat
Peste soldat
tzae


Mesaje : 99
Data de inscriere : 15/01/2010
Localizare : ploiesti

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: sal   Donatie pesti. Icon_minitimeLun Ian 10, 2011 6:21 am

Vreau eu perechea de black molly daca se poate!!Multumesc!
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 10:20 pm

Actualizare de stoc, a se vedea primul post.

Nu trimit prin posta sau alte metode, fiind donatie doritorii se vor prezenta intr-un loc stabilit ulterior.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitimeMier Mai 18, 2011 4:34 am

Cei 6 masculi de Latipina de astazi inoata fericiti alaturi de alti vivipari.


Au mai ramas de dat cei doi Endleri hibrizi, femela de Gupp, 3 adulti Ancistrus impreuna cu puii lor - fara numar si banda de Flying Fox.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Donatie pesti. Empty
MesajSubiect: Re: Donatie pesti.   Donatie pesti. Icon_minitime

Sus In jos
 
Donatie pesti.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Donatie pesti
» Donatie
» donatie de pisicute si catelusi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Sectiunea bizz :: Donatii-
Mergi direct la: