Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 manzanita roots

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

manzanita roots Empty
MesajSubiect: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 2:06 am

in toate acvariile pe care le-am gasit pe diferite site-uri cele mai interesante forme de cioate au radacinile de manzanita.
la noi se gaseste pe undeva asa ceva?
Sus In jos
merlin21
Peste soldat
Peste soldat
merlin21


Mesaje : 23
Data de inscriere : 29/09/2010
Localizare : Bucuresti-Targoviste

manzanita roots Empty
MesajSubiect: Re: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 9:34 am

nu. si in mod cert nu vei gasi.
ai sa vezi daca mai cauti si alte elemente ca nu vei gasi mai nimic la noi, seyru, red more, black wood de la ada si cate si mai cate.
daca esti cu adevarat pasionat si sper sa fi ca altfel vorbesc degeaba, va trebui sa scoti ceva bani.
ca optiuni ai urmatoarele:
1. ebay
2. site-uri cu produse acvaristice din afara, in germania si anglia am vazut mai des in oferta manzanita
3. o vizita la unguri, debrecen este suficient
4. sa te rogi de cei de la reef sa iti aduca.
repet nici una din optiuni nu este ieftina, dar se poate.
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

manzanita roots Empty
MesajSubiect: Re: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 9:43 am

multumesc frumos de informatii.esti dambovitean de al meu(eu de fel sunt de pe langa moreni)
deocamdata nu am fonduri dar sper ca in viitor sa pot avea mai multe optiuni.
Sus In jos
merlin21
Peste soldat
Peste soldat
merlin21


Mesaje : 23
Data de inscriere : 29/09/2010
Localizare : Bucuresti-Targoviste

manzanita roots Empty
MesajSubiect: Re: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 10:02 am

desi am zis ca nu mai postez pe acest forum, continui in speranta ca te voi ajuta.
eu personal nu ti-as recomanda sa cumperi aceste lemne, problema cu ele, in afara faptului ca sunt foarte frumoase, sunt calcaroase, iar intr-un acvariu plantat aduc numai probleme.
cei care le folosesc stiu ce fac, sunt deja la alt nivel, exista rasini schimbatoare de ioni care se folosesc odata cu ele, ca si solurile lui amano.
aceasi poveste si cu seyru stones, sunt si ele calcaroase.
din pacate frumusetea cere sacrificii.
solutia pe care as merge eu daca tot mai esti interesat, este o firma in cinstanta, nu mai stiu cum se numeste, care aduce niste radacinii superbe, la preturi foarte ok in comparatie cu cele de mai sus.
problema cu ele este cu flotabilitatea, dar asta se rezolva mult mai usor.
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

manzanita roots Empty
MesajSubiect: Re: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 10:30 am

Deja vorbesti de O.Z.N.-uri ! Sunt chestii prea avansate pentru mine!multumesc oricum de informatie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





manzanita roots Empty
MesajSubiect: Re: manzanita roots   manzanita roots Icon_minitime

Sus In jos
 
manzanita roots
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: