Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 intrebare

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
cfr_triaj
Peste soldat
Peste soldat
cfr_triaj


Mesaje : 56
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bucuresti

intrebare Empty
MesajSubiect: intrebare   intrebare Icon_minitimeMier Noi 03, 2010 1:33 pm

am vazut ca majoritatea userilor sunt dintr-o comunitate unita numinta zona ,,,prahova''''(nu va suparati pe mine dar asa mi-a venit inspiratia).mai citesc pe la vinzari si pe la donatii....si cred ca plante si melci nu se pot trimite prin posta(nu cred ca ar putea rezista conditiilor de transport de la posta romana(am un coleg care a cumparat un cablu de date usb de la cineva din caras-severin cu plata rambur si a durat 6 zile)asa ca lipsa de oxiden si de lumina ar fii fatala.titiu nu am,dar mi-am adus aminte cum mai trimiteau neamurile de la tara sacosa cu papa la capitala cu mecanicul de tren.asa ca ma gindeam si eu sa pot raspunde la unele postari de vanzare sau donatii si daca cineva mai face curat prin acvariu si are ceva plante in plus sau melci si-au traso pina la epuizare sa pot cere si eu ceva ,,pomana'' printr-un PM.ma gindeam sa cinstesc mecanicul cu ceva de racorit gitul,daca ar fii cineva amabil sa-mi trimita si mie ceva si mai ales sa se deranjeze pina la gara(nu fac referire la nik aplecaciuni ).iar daca cuiva ai place teatru si ar vrea sa al bag la un spectacol as face-o cu draga placere(invitatii nu prea ne da noua muncitori de jos...sunt alti pupinkuristi care nu am loc de ei iar noua directiune ar vrea sa sa fie profitul teatrului 100%%%%)singura neplacere este ca trebuie sa se astepte pina la inceperea spectacolului cind se da gongul de inceput si se stinge lumina ca sa se puna pe locuri sa nu te scoale vreo-un nesimtit intirziat .o dimineata cit mai calduroasa si buna in continuoare.multumesc
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

intrebare Empty
MesajSubiect: Re: intrebare   intrebare Icon_minitimeMier Noi 03, 2010 2:39 pm

AU fost mai rapizi si si-au chemat prietenii d-aia sunt mai multi din "comunitatea Prahova "
si plus de asta sunt si in Bucuresti destui care se ocupa cu acvaristica si care zic eu ca ti-ar fi mai usor sa te descurci .. pune-ti o vorba buna la baietii de pe aici poate o sa se deplaseze pana la gara sa faca o fapta mareata . Desi eu daca as fi in locul lor (bine ca nu sunt) nu cred ca m-as deplasa pana la gara sau pana la un autobuz .. ca sa fac o donatie (sunt comod) Very Happy dar poate nu e toata lumea ca mine si ai noroc !

daca vrei iti pot da si eu o plantuta.. nu e cine stie ce , dar poate te ajuta .. da-mi add pe mess la id-ul p0rumb3l ca sa-ti arat poze cu ea poate o sa-ti placa (ti-as spune cum se numeste dar la denumirile plantelor sunt "planta")

p.S .. am impresia ca nu se fac cereri de donatii pe forum , eu asa stiam Very Happy
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

intrebare Empty
MesajSubiect: Re: intrebare   intrebare Icon_minitimeMier Noi 03, 2010 7:08 pm

@cfr_triaj, din nefericire, mecanicii de locomotiva, nu prea mai sunt cum erau inainte. Au primit directive sa nu mai primeasca astfel de colete. Iti spun asta din sursa sigura, pentru ca am prieteni de familie, care sunt mecanici de locomotiva. Ei pur si simplu te trimit, "mai in spate", adica la conductor... Si nu stiu sigur daca acel conductor are grija de plasuta ta. Plus de asta, dupa cum zicea si danu7z... cei care doneaza, doneaza de la confortul casei sale. Practic de la donatie, la aruncat la gunoi, este un singur pas. Unul singur...nu 1500 cat sunt pana la gara. Totusi eu, cand vin la Bucuresti, o sa tin cont de cererea ta, si o sa incerc sa te ajut. O sa te anunt aici din timp.
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

intrebare Empty
MesajSubiect: Re: intrebare   intrebare Icon_minitimeMier Noi 03, 2010 9:11 pm

Am trimis zeci de pachete de plante si chiar si creveti, ajung ok si in perioada asta, chestia e sa fie ambalate cu grija.
Maxim 3 zile face un colet cu posta romana, iar bucuresti-ploiesti se face intr-o zi.
Sus In jos
cfr_triaj
Peste soldat
Peste soldat
cfr_triaj


Mesaje : 56
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bucuresti

intrebare Empty
MesajSubiect: multumesc de raspunsuri   intrebare Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 10:48 pm

nu am stiut ca plantele rezista la conditiile dintr-un spatiu ermetic si fara lumina citeva zile cit sunt transportate.am citit raspunsul lui ACO si atunci o sa scriu si eu la vanzari sau la donatii (plata sa-mi spuneti cum se face ca nu am procedat la asa ceva niciodata)sa pot cumpara sau primi ceva.multumesc
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

intrebare Empty
MesajSubiect: Re: intrebare   intrebare Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 10:56 pm

Plantele se ambaleaza in pungi ermetice, in care se prinde si ceva aer si o lacrima de apa, astfel incat sa tina umezeala. Daca e frig afara pungile se infasoara in ziar, nu alte hartii.

Plata o poti face fie in avans, fie ramburs, depinde cum te intelegi cu vanzatorul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebare Empty
MesajSubiect: Re: intrebare   intrebare Icon_minitime

Sus In jos
 
intrebare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: