Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Oglinda pentru capac

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ovidiucro
Peste sergent
Peste sergent
ovidiucro


Mesaje : 335
Data de inscriere : 15/08/2010
Localizare : Campina PH

Oglinda pentru capac Empty
MesajSubiect: Oglinda pentru capac   Oglinda pentru capac Icon_minitimeDum Oct 24, 2010 9:14 pm

Cred ca multi au citit despre diferite metode de a imbunatati reflectoarele standard cu care vin echipate capacele de firma sau home-made.
Printre cele mai cunoscute variante este autocolantul oglinda care are avantajul de a fi practic dar si dezavantajul de a se dezlipi sub influenta umiditatii si caldurii. O alternativa la acesta am gasit aici.
Oglinda din acryl, poate fi traforata, lipita si in plus este greu de spart. Ca orice lucru are si dezavantaje si anume de a fi dura, fiind recomandata la "tapetarea" capacului, nu la inlocuirea reflectorului parabolic.
Sus In jos
http://www.cds-sat.ro
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Oglinda pentru capac Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda pentru capac   Oglinda pentru capac Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 5:18 am

Eu am luat din Bricostore, oglinda cu autocolant. 30 lei , metrul liniar. Bricostore Bucuresti, ca la noi nu aveau.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Oglinda pentru capac Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda pentru capac   Oglinda pentru capac Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 5:22 am

Eu am folosit tavite de aluminiu de unica folosinta, se gasesc pe la magazinele
cu chestii de bucatarie. Sunt foarte lucioase...
Sus In jos
stoikan
Peste sergent
Peste sergent
stoikan


Mesaje : 163
Data de inscriere : 08/12/2009
Localizare : Ploiesti

Oglinda pentru capac Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda pentru capac   Oglinda pentru capac Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:45 am

eu am lipit autocolant oglinda direct pe capac, are aproape 6-7 luni de functionare si nici urma sa se dezlipeasca, nici macar un coltisor Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oglinda pentru capac Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda pentru capac   Oglinda pentru capac Icon_minitime

Sus In jos
 
Oglinda pentru capac
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Hardware-
Mergi direct la: