Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bazalt in Ploiesti

In jos 
+2
AngelTudorache
Mios
6 participanți
AutorMesaj
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 10:28 am

Stie cineva pe unde gasesc bazalt in Ploiesti?
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 9:22 pm

Mi-am raspuns singur...pe strada care duce spre Mihai Bv, de la stadionul Petrolul. bravo
Sus In jos
AngelTudorache
Peste sergent
Peste sergent
AngelTudorache


Mesaje : 312
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 9:40 pm

Bazalt? pentru ce?
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 11:23 pm

Vrea sa-si paveze acvariul Laughing
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 11:51 pm

Smile) Da. Vreau sa il pavez. Glumesc. Bazaltul desi e foarte dur, e o piatra care merge pusa in acvariu fara probleme. E si de culoare neagra sau gri...
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeLun Sept 13, 2010 11:54 pm

www.ideidecoratiuni.ro - A NU SE LUA DREPT RECLAMA!! NU AM NICIO LEGATURA CU SITE-UL RESPECTIV, CI VREAU DOAR SA AJUT PE CEI CARE CAUTA PIETRE NECALCAROASE.
Sus In jos
Karma
Moderator
Moderator
Karma


Mesaje : 146
Data de inscriere : 13/05/2010
Localizare : Ploiesti

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 4:06 am

Shocked 195,50 RON cu TVA ... da mie 150 si de nu iti aduc 2 mp ...

E la stadion acolo o strada pavata ... iti aduc imediat 2 metri Twisted Evil
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 9:59 pm

Da. Am avut supriza ca... am luat 2 bucati de bazalt, si cand le-am spart si am pus otet pe ele... affraid SFARAIAU!
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 11:32 pm

Pe Paltinu gasesti in apa pietre necalcaroase. O gramada. Le usuci nitel acolo pe loc,
torni otet pe ele, si ai rezolvat problema. Pietre nu se mai gaseau in ziua de azi,
in rest avem de toate.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 11:47 pm

Stiu ca suna aiurea...dar de pe raul ala de la Paltinu, am luat multe pietre si toate erau calcaroase. Tu zici de pietrele din baraj?
Poate nu or fi ele calcaroase in forma lor initiala, dar forma aia e o forma aiurea, si trebuie sparta. Imediat cum o spargi, aproape sigur sfaraie la otet.
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 12:11 am

eu am cateva luate de la maneciu si nu sfaraie Very Happy dar pentru cei ce au chef sa faca treburi de genul.. NU MERITA SA LE CARI CU SPATELE Embarassed
Sus In jos
AngelTudorache
Peste sergent
Peste sergent
AngelTudorache


Mesaje : 312
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 12:20 am

daca nu ai ce face cu bolovanii, eu si cu Mios cred ca ne bagam la sculptat.. Smile
Sus In jos
mihai_andrei
Peste sergent
Peste sergent
mihai_andrei


Mesaje : 256
Data de inscriere : 06/03/2010
Localizare : Ploiesti

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 12:25 am

in cazul asta facem alta jmecherie Smile e un atelier de facut cruci la cimintiru bolovani... cred ca se pot procura de la ei cateva blocuri de bazalt Smile destul cat sa puneti de-o statuie si sa va ramana si de pus prin acvariu Smile Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 2:17 am

lol!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bazalt in Ploiesti Empty
MesajSubiect: Re: Bazalt in Ploiesti   Bazalt in Ploiesti Icon_minitime

Sus In jos
 
Bazalt in Ploiesti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Cereri-
Mergi direct la: