Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Excursie Hornbach Berceni Bucuresti

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 7:53 am

Cine ar fi doritor de o mica excursie pana in Hornbach Berceni sambata? 3 persoane...
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:04 am

Da-l incolo de Hornbach ca tot prostiile alea le are si nici nu se muta de acolo.
Hai cu noi la un gratar pe la Breaza. Vezi topicul cu intrunire acvaristi.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 8:10 am

Tre sa refac setup-ul din acvariul mare Mihai... trebuie sa imi iau substrat, pietris negru...bla bla bla...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 9:33 am

O sa-ti treaca rapid cheful de pietris negru cand o sa aflii pretul, pe 5kg am dat 21 lei, 2.5kg 12 lei. Laughing Momentan sunt cam nemultumit de el, se vad toti cacatii pe el.
Sus In jos
booghibooghi
Peste sergent
Peste sergent
booghibooghi


Mesaje : 429
Data de inscriere : 24/07/2010
Localizare : Câmpina - Prahova

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 5:19 pm

Mios a scris:
Tre sa refac setup-ul din acvariul mare Mihai... trebuie sa imi iau substrat, pietris negru...bla bla bla...
dc te intereseaza pietris negru am eu un pietris care nu se gaseste de cumparat se fabrica pentru filtrarea apei potabile si contine cuart,saruri minerale,siliciu,fier,mangan,etc
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 9:09 pm

Vezi ca treaba aia cu saruri minerale nu prea e ok pentru pesti. Poate sa ridice duritatea apei sau datorita incarcaturii sa creasca conductivitatea siemens. Cauta pe net sa vezi ce inseamna si ce face la pesti. Sau plantele mai sensibile cum ar fi blyxa, cinereum, cuba care vor apa moale. Plus ca dupa cum zici contine siliciu. Daca citesti in cartea aia de acvaristica sau cauti pe net siliciul este super contra nerecomandat pestilor. Si ala ajuta si la alge. Sa creasca mari si sanatoase. La fel si cu manganul, este otrava curata pentru plante in cantitate mare.

Nu iti fac contrareclama dar trebuie avut grija la ce folosim in acvaristica. Intrebare scurta - de ce se cauta ca substratul sa fie cat mai inert cu exceptia celor care sunt selectate si contin parte din lista de fertilizanti si minerale benefice?
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeLun Aug 02, 2010 7:39 am

Da. Sorin are dreptate. Foare mare chiar... O sa merg totusi pana in Hornbach sambata. Daca nu se anunta nimeni doritor pana joi, il iau pe tata aplecaciuni Poate scap si mai ieftin.... Razz
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitimeMar Aug 03, 2010 5:43 am

Se poate inchide topicul. Ma duc maine, singur...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Excursie Hornbach Berceni Bucuresti   Excursie Hornbach Berceni Bucuresti Icon_minitime

Sus In jos
 
Excursie Hornbach Berceni Bucuresti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Camera de zi-
Mergi direct la: