Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 silicon pt acvariu(negru)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
MARYUS_VVS
Peste soldat
Peste soldat
MARYUS_VVS


Mesaje : 68
Data de inscriere : 10/05/2010
Localizare : CAMPINA

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: silicon pt acvariu(negru)   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeDum Iul 04, 2010 5:39 am

am si eu o rugaminte ..daca este cineva din ploiesti care are drum la campina sau spre campina si poate sa ma ajute sa-mi cumpere si mie un tub de silicon negru pt acvariu as fi foarte recunoscator....am lipit un acvariu de 250 l si am ramas fara silicon pt intarituri si nu am drum curand catre ploiesti sa pot ajunge sa-mi iau.
an eventualitatea ca m-ar putea ajuta cineva pot da ceva detali de unde le-am luat pe primele(ploiesti artsani,bariera bucov,an loc sa urci podul spre bereasca,an antersectia de la obor faci stanga si la 100m pe dreapta ....se vede artsani)
eu am luat de la ceresit dar nu conteaza marca ci sa fie negru pt acvariu. cheers
tel 0728586666 marius
multumesc anticipat.
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: Re: silicon pt acvariu(negru)   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeDum Iul 04, 2010 7:17 am

Iti recomand intariturile sa le lipesti cu silicon transparent. Altfel acvariul va parea foarte incarcat. Daca intariturile sunt lipite cu silicon transparent nu se vad..
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: Re: silicon pt acvariu(negru)   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeDum Iul 04, 2010 7:53 am

In eventualitatea ca rama de la capac trece de nivelul intariturilor poate sa le faca si cu silicon verde, daca o exista.

Si nu ti-a ajuns un tub de 300 ml de silicon la un acvariu de 250 litri?
Sus In jos
MARYUS_VVS
Peste soldat
Peste soldat
MARYUS_VVS


Mesaje : 68
Data de inscriere : 10/05/2010
Localizare : CAMPINA

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: sal   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeDum Iul 04, 2010 11:57 am

baieti eu o sa pun autocolant si oricum nu o ea se vada ce culoare are...dar as vrea cu negru ca asa l-am anceput...
legat de faptul ca nu mi-a ajuns 1 tub.....am mai dat la cineva sa termine la al lui si ....
acucum eu ce sa zic poate este doar un moft dar as vrea sa-l termin cu negru.
cu respect marius
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: Re: silicon pt acvariu(negru)   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeLun Iul 05, 2010 4:41 am

Abia astept sa iti vad acvariul ca defapt un tub si jumatate ai folosit. Important este sa fie lipit Wink
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
MARYUS_VVS
Peste soldat
Peste soldat
MARYUS_VVS


Mesaje : 68
Data de inscriere : 10/05/2010
Localizare : CAMPINA

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: sal   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeMar Iul 06, 2010 11:12 am

multumesc se poate anchide :)astazi a venit karma la campina si m-a ajutat el...multumesc frumos cu aceasta ocazie pt silicon.
n o t a 10 cheers scratch
Sus In jos
Cornel
Peste capitan
Peste capitan
Cornel


Mesaje : 575
Data de inscriere : 16/03/2010
Localizare : ploiesti

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: re   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeMar Iul 06, 2010 5:28 pm

chiar vroiam sa te sun sa vad daca iti mai trebuie,si eu am drum joia asta.imi pare rau pt cele intamplate dar nu putem controla cursul vietii.bafta si ne mai auzim
Sus In jos
MARYUS_VVS
Peste soldat
Peste soldat
MARYUS_VVS


Mesaje : 68
Data de inscriere : 10/05/2010
Localizare : CAMPINA

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: sal cornel   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeMar Iul 06, 2010 9:05 pm

multumesc oricum cornel,eu am 'profitat 'de ocazia ca vine carma si m-a servit el:)
eu am vorbit cu baieti si mi-au spus ca vi an fiecare joi prin campina dar sa nimerit
sa vina karma anainte:)
multumesc inca o data si sper sa ne vedem joi la ionut sa un paharel de barfa cheers
cu respect marius salut
Sus In jos
MARYUS_VVS
Peste soldat
Peste soldat
MARYUS_VVS


Mesaje : 68
Data de inscriere : 10/05/2010
Localizare : CAMPINA

silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: sal   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 10:22 pm

cum spuneam si in mesajul de mai sus.....se poate anchide.
multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





silicon pt acvariu(negru) Empty
MesajSubiect: Re: silicon pt acvariu(negru)   silicon pt acvariu(negru) Icon_minitime

Sus In jos
 
silicon pt acvariu(negru)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Cereri-
Mergi direct la: