Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Botia Macracantha de 2-3 kg?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
adibingo
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2010
Localizare : satu mare

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 3:34 am

asemenea pesti am vazut la ferma de unde aduc eu pestisorii , acolo minuni peste minuni, am vazut pleco si la 4 kg, dupa cum ziceam botia2-3 kg neoni rosii si la 7-9cm , am sa postez ceva poze de curand
Sus In jos
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 4:53 am

lol! asteptam poze
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 4:58 am

Avand in vedere ca Macracantha ajunge la maturitate si la 30 de cm, nu ma mira deloc.
Sus In jos
botiac
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/03/2011
Localizare : Beclean

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeSam Mar 19, 2011 4:36 am

adibingo a scris:
asemenea pesti am vazut la ferma de unde aduc eu pestisorii , acolo minuni peste minuni, am vazut pleco si la 4 kg, dupa cum ziceam botia2-3 kg neoni rosii si la 7-9cm , am sa postez ceva poze de curand


Pt ADIBINGO : m-ar interesa amanunte despre neonii rosii gigant despre care vorbesti. Unde este aceasta ferma minune despre care vorbesti? Te rog lasa-mi la PM un numar de tel si te sun. Fiind "soldat", vad ca nu pot scrie PM-uri.
Sus In jos
adibingo
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2010
Localizare : satu mare

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeDum Mar 20, 2011 12:44 am

detalii despre acei neoni ce pot sa iti spun, sunt hraniti la greu cu mancare care in magazine la noi nu o gasesti nu ma intreba cum se numeste ca nu stiu,iar detalii despre acea ferma nu pot sa iti dau altii au vrut sa ma plteasca sa stie unde e , imi pare rau,apropo, de din acest an sunt un simplu acvarist, nu mai sunt comerciant
Sus In jos
botiac
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/03/2011
Localizare : Beclean

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: acei neoni   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeDum Mar 20, 2011 5:03 am

Am inteles: cum nu comercializez pesti, nu ma intereseaza unde este ferma respectiva! Ma interesa daca puteai aduce tu un cardulet de neoni, despre care cred ca au crescut nu doar prin alimentatie. Se zvoneste ca prin Slovacia si Cehia se obtin astfel de performante: dezvoltarea supradimensionata a unor exemplare si chiar inmultirea unor specii despre care se stie ca se inmultesc numai in natura.
Oricum, daca mai tii legatura cu crescatorii despre care vorbesti, poate ii intrebi cum pot expedia ceva exemplare incoace. Si nu numai despre neoni vorbesc. Multumesc!
Sus In jos
adibingo
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2010
Localizare : satu mare

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 7:50 pm

pestii intradevar era din slovacia,si ei se ocupau in special cu botia, sunt 2persoane in lume care stiu ce trebuie sa faca (asa am inteles eu din ce imi spuneau)dc stiu ceva am sa scriu pe forum
Sus In jos
botiac
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/03/2011
Localizare : Beclean

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: continuare   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeMar Mar 22, 2011 8:25 am

...si nu mai ai de gand sa vizitezi acea crescatorie? M-ar interesa de acolo un card de neoni rosii gigant (sa le spunem asa!) si doua-trei botii clown de 15 cm sau pe aproape. Sau poate te gandesti la alta modalitate... Am auzit din alta sursa ca cei de acolo aveau in urma cu cativa ani doua botii de 40 cm lungime - probabil record la botii in captivitate. Oricum, daca exista o sansa pentru cererea mea, iti las un nr de telefon (fiind nou nu pot lasa PM - uri aici): 0744-613502. Multam fain!
Sus In jos
lawwwrentiu
Peste soldat
Peste soldat
lawwwrentiu


Mesaje : 34
Data de inscriere : 18/03/2011
Localizare : Bucuresti

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 4:00 am

cu pozele acelea cum ramane? doar amenintare?Smile)
Sus In jos
adibingo
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2010
Localizare : satu mare

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 5:22 am

le am salvate, doar ca dureaza putin pana ma instalez la noua casa
Sus In jos
botiac
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 19/03/2011
Localizare : Beclean

Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 9:46 am

Si nu uita sa imi raspunzi si mie...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Botia Macracantha de 2-3 kg? Empty
MesajSubiect: Re: Botia Macracantha de 2-3 kg?   Botia Macracantha de 2-3 kg? Icon_minitime

Sus In jos
 
Botia Macracantha de 2-3 kg?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Botia macracantha
» Cumpar botia macracantha
» Cumpar botia macracantha

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Camera de zi-
Mergi direct la: