Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Xipho gestanta?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
stefan052
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/07/2011
Localizare : Bucuresti

Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: Xipho gestanta?   Xipho gestanta? Icon_minitimeMier Iul 06, 2011 8:09 am

Buna am o femela xifo careia i-a aprut o pata neagra triunghiulara in partea abdominala , m-am documentat si am aflat ca ar fi gestanta. va rog sa imi spuneti si mie daca este si in cate saptamani naste, dupa filmulet. Multumesc! Very Happy
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: Re: Xipho gestanta?   Xipho gestanta? Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 7:19 pm

Filmul este in sectiune privata si nu poate fi vizionat.

Iar despre durata de gestatie nu vei sti decat tu, urmarind-o aproape zi de zi sa-i observi evolutia. Daca te intereseaza sa-i reproduci la nivel mare sau mai profesionist eu zic ca e cazul sa pui burta pe carte si sa te documentezi. Daca vrei doar sa-i reproduci sa mai faci un ban pe ei - iti doresc succes. Daca doar te intereseaza ca aspect minor al acestui hobby eu zic sa o lasi in pace, fara stres cu mutat in alte acvarii maternitati care sigur nu sunt ciclate sau nascatori in acvariul mare incat sa-i restrangi din spatiul de miscare. In aceasta perioada pestii au nevoie de hrana mai buna si mai multa, de spatiu de miscare, cat mai putin stres. Lasa natura sa isi faca miracolele ei. Este suficient stresul provocat deja pestilor prin restrangerea spatiului, plus multe altele.

Inteles?
Sus In jos
stefan052
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/07/2011
Localizare : Bucuresti

Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: Re: Xipho gestanta?   Xipho gestanta? Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 12:03 am

da inteles mersi!!
Sus In jos
stefan052
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/07/2011
Localizare : Bucuresti

Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: t!!!!   Xipho gestanta? Icon_minitimeSam Aug 06, 2011 1:49 am

Azi mi-a nascut femela xipho. Very Happy Tin sa t adminului pt ca m-a indrumat ....femela fiind mica si la prima fatare mi-a facut pana acum 11 pui!!!
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: Re: Xipho gestanta?   Xipho gestanta? Icon_minitimeMar Aug 09, 2011 1:00 am

Cu placere. Si o sa mai faca la pui de o sa te plictisesti. Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Xipho gestanta? Empty
MesajSubiect: Re: Xipho gestanta?   Xipho gestanta? Icon_minitime

Sus In jos
 
Xipho gestanta?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Vivipari-
Mergi direct la: