Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Intrebare in legatura cu incalzitorul

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
BaDD
Greenhorn



Mesaje : 10
Data de inscriere : 01/04/2011
Localizare : Sibiu

Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 8:15 am

Am un incalzitor de la Resun. Intrebarea mea este: E nevoie de carcasa de protectie sau sa-l "izolez" cumva ca pestii sa nu intre in contact cu incalzitorul? Pot sa pateasca ceva, sa se arda sau daca se ating de incalzitor sa-i afecteze in vre-un fel?
Sus In jos
christiansen
Moderator
Moderator
christiansen


Mesaje : 308
Data de inscriere : 20/02/2010
Localizare : Ploiesti

Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 5:36 pm

din ce stiu eu carcasele de protectie sunt pentru a preveni socurile mecanice !
Sus In jos
albinik
Peste soldat
Peste soldat
albinik


Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : BACAU -bc.

Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitimeMier Apr 06, 2011 1:55 am

Din experienta mea,cu zeci de incalzitoare resun si alte marci-nu exista posibilitatea ca sa se arda pestii....doar daca cine stie cum,ar sta lipiti de el vreo 10 minute,deci..stai linistit---exista doar o sansa la 100000...ca sa se intample asta!
Sus In jos
lawwwrentiu
Peste soldat
Peste soldat
lawwwrentiu


Mesaje : 34
Data de inscriere : 18/03/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitimeMier Apr 06, 2011 2:53 am

sunt factori mult mai daunatori in acvariu decat sticla incalzitorului. Nitrati, paraziti, in general boli. incalzitorul este ultima ta problema si ft neinsemnata. atat de neinsemnata incat chiar nu trebuie sa iti faci griji in aceasta privinta.
Sus In jos
BaDD
Greenhorn



Mesaje : 10
Data de inscriere : 01/04/2011
Localizare : Sibiu

Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 7:56 am

Am avut o experiență nefericită și asta a fost exact o zi după ce am introdus încălzitorul. Am explicat-o în prezentare. Mă gândeam și eu că e o simplă coincidență că pe urma l-am pus la maxim și am pus mâna pe el și nu ardea. Dar am zis să vă întreb să fiu sigur. M-ați lămurit ! Mulțumesc !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebare in legatura cu incalzitorul Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare in legatura cu incalzitorul   Intrebare in legatura cu incalzitorul Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebare in legatura cu incalzitorul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pentru inspiratie
» O intrebare
» intrebare..din nou

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Informatii si detalii acvaristice-
Mergi direct la: