Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 este posibil?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
monicutza18_91
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : arad

este posibil? Empty
MesajSubiect: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 5:21 am

am 7 pesti guppy. 3 femele si 4 masculi.
2 din cele 3 femele sunt pui, au in jur de 3-4 luni si arata ca si cum ar fi gestante. Se poate asa ceva, nu sunt prea mici ca sa faca puiuti?


Ultima editare efectuata de catre monicutza18_91 in Mier Mar 09, 2011 2:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 5:44 am

Depinde in ce conditii au fost tinute si cat au crescut....este posibil zic eu.
Sus In jos
monicutza18_91
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : arad

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 5:49 am

eu zic ca au contiditii foarte bune. dar totusi mi se pare ciudat daca sunt gestante deoarece nu sunt la maturitate, nici codita nu a crescut foarte mult.
maine am sa le separ, sunt curioasa sa vad daca fac puiuti.

ms frumos pt raspuns
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 5:53 am

Cat de mari sunt mai exact?
Sus In jos
monicutza18_91
Greenhorn



Mesaje : 6
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : arad

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 5:54 am

un cm jumate maxim 2
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeMar Mar 08, 2011 7:46 am

nu cred ca au cum sa fete asa mici.....am vzut guppi care la 4 luni aveau si 4 cm...atunci poate era posibil...dar la 1,5 cm nu cred
Sus In jos
le24vel
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 17
Data de inscriere : 12/06/2012
Localizare : Bucuresti

este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitimeVin Iun 22, 2012 5:00 am

Dupa parerea mea cred ca nu se poate.Mie mi a nascut acum 2 luni o femela guppy iar puii sunt destul de micuti. 1 cm,1 cm juma. Ii hranesc destul de bine zic eu.. de 3 ori pe zi cu fulgi pisati bine si macare speciala pt puiet nu stiu cum se cheama (are o culoare rosie si mirosul destul de urat,vorba bine,mie imi place mirosu,specific fructelor de mare)
Sus In jos
Continut sponsorizat





este posibil? Empty
MesajSubiect: Re: este posibil?   este posibil? Icon_minitime

Sus In jos
 
este posibil?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Vivipari-
Mergi direct la: