Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 lifalili

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Clau
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 22
Data de inscriere : 28/11/2010
Localizare : Oradea

lifalili  Empty
MesajSubiect: lifalili    lifalili  Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 10:20 am

Salut , mi-am luat si eu 2 lifalili am fost la un petshop si am observat 2 lifalili care s-au retras intr-un colt asa ca i`am luat acasa sperand sa fie pereche , i`am pus intr`un acvariu de 54 de litri le`am luat un ornament din ceramica si am asteptat Very Happy. Dupa doar cateva zile am observat cum femela a depus foarte organizat icrele pe ornamentul din ceramica , am citit pe internet ce trebuie sa le ofer cum sa reactionez daca trebuie sa ii separ in fine.... am trecut peste stadiu acela acum puii au 3 zile de cand numai stau si " se freaca" de pietre" mancandusi balonu de sub ei ( numai retin ce nume are ) .
Dupa ce tot i`au plimbat in gura prin tot acvariu mi s-a parut ca sunt mai putini si ar fi bine sa ii separ , aici apare problema..am tot cautat pe internet si nu am vazut nicaieri un topic sa zica clar..dupa 1 saptamana se separa sau alte informatii despre separarea de parinti .
Daca ma poate ajuta careva raman recunoscator..dar nu baietii care citesc pe internet despre pesti..ci daca e careva care s-a confruntat cu problema asta
Sus In jos
cichlidman
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/04/2011
Localizare : Slobozia

lifalili  Empty
MesajSubiect: Re: lifalili    lifalili  Icon_minitimeLun Apr 25, 2011 4:04 am

pai din cate stiu eu daca puii incep sa dispara avand in vedere ca parintii sunt la prima depunere pot fi pusi intr-o ''maternitate'' tot in acel acvariu . acestia se pot pune in ''maternitate'' atunci cand pot sa se miste singuri de obicei se separ undeva la 2-3 saptamani dar daca este necesar se pot muta si mai devre
Sus In jos
 
lifalili
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cichlidae-
Mergi direct la: