Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).

In jos 
+2
Mihai B.
tavy96
6 participanți
AutorMesaj
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeSam Ian 08, 2011 9:04 am

1)Am cumparat acum aproximativ doua saptamani o zebra. Omul de la acel magazin a zis ca are icre, iar din ce am mai citit eu pe Google am inteles ca trebuie pus un mascul cu femele in alt acvariu seara unde dimineata sa ajunga lumina, iar cand ajunge lumina ei depun. Este adevarat?
2)Imi puteti spune va rog cum fac diferenta dintre un mascul si femela (zebre)?

Va rog sa ma ajutati!


Editat.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeSam Ian 08, 2011 10:17 am

http://www.fishlore.com/Profiles-ZebraDanio.htm

http://www.aqua-fish.net/show.php?h=zebradanio

Nu am facut altceva decat sa caut in locul tau pe google "danio rerio breeding".
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeSam Ian 08, 2011 10:22 am

Scuze daca te-am deranjat, nu am vrut, dar multumesc foarte mult.

Editat.
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 2:26 am

Am intrat pe acele situri, zicea ceva despre sexul zebrelor, dar nu prea se intelegea ce vroia sa zica.
Eu as vrea daca puteti va rog decat sa imi raspundeti la intrebarile de mai sus.
Sper ca nu va deranjez.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 3:26 am

In poza,MASCULUL de zebra e cel din stanga,cu burta aplatizata iar FEMELA e cea din dreapta,cu burta mare.

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). 2lv15k
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 6:16 am

Multumesc foarte mult mi-ai fost de mare ajutor.
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 6:20 am

Uite cum ii poti deosebi: masculul e ala din spate..
Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). 0


Lasand gluma la o parte, femela are fondul alb-galbui, iar masculul are fondul auriu (asta la pesti sanatosi).


Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare. Aco.
Sus In jos
robertm
Peste soldat
Peste soldat
robertm


Mesaje : 97
Data de inscriere : 29/11/2010
Localizare : Ploiesti

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 6:22 am

Smile) chiar m-ai facut sa rad
lol!
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:31 am

Si apropo stiu sa caut pe Google, pe care am gasit acest site care credeam ca ma va ajuta cu niste raspunsuri, dar vad ca cam toti de pe aici se tin sa faca glume pe seama incepatorilor!!!
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:35 am

Mihai B. a scris:
http://www.fishlore.com/Profiles-ZebraDanio.htm

http://www.aqua-fish.net/show.php?h=zebradanio

Nu am facut altceva decat sa caut in locul tau pe google "danio rerio breeding".

Bogdi P. a scris:
In poza,MASCULUL de zebra e cel din stanga,cu burta aplatizata iar FEMELA e cea din dreapta,cu burta mare.

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). 2lv15k

aco a scris:



Lasand gluma la o parte, femela are fondul alb-galbui, iar masculul are fondul auriu (asta la pesti sanatosi).




Pai astea nu sunt raspunsuri?

Daca nu ai primit mai multe detalii inseamna ca poate nu se pricepe nimeni sa te lamureasca pe deplin. Nu cred ca va cauta cineva pe internet doar ca sa iti raspunda tie, fiecare are interesele personale si cauta sa isi dezvolte cunostiintele intr-o anumita directie.
Repet, daca stia cineva mai multe nu cred ca nu te ajuta.
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:38 am

Astia Astea sunt raspunsuri, dar ce mi-ai zis tu:esti sigur ca sti sa cauti pe Google...
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:40 am

Aia e semnatura mea, in caz ca nu ai observat apare dupa fiecare mesaj al meu Laughing .
Sus In jos
tavy96
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 07/01/2011
Localizare : Anina

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 8:41 am

Pozele cu pesti si explicatiile le-am primit de la altcinevea.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 9:21 am

tavy96 a scris:
Pozele cu pesti si explicatiile le-am primit de la altcinevea.

Cateva posturi ti le-a corectat Aco vizibil cu rosu. Daca persisti in sfidarea limbii romane,
vei primi un avertisment cat de curand.
Sus In jos
FiShBlAsT
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 15/04/2011
Localizare : Bucuresti, Bd. Nicolae Grigorescu

Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitimeMier Mai 11, 2011 7:15 am

Tavy96, daca esti un tip care nu stie de gluma si vrei sa pleci din acest rai, poftim un alt mini-rai:http://forum.nuneintereseaza.ro/forum.php. Insa eu recomand sa stai aici cu gasca.(Nu zic ca stiu prea multe, dar am gasit destule raspunsuri si o gramada de oameni de treaba aici.) Smile





G: Este interzisa postarea de link-uri catre alte pagini web cu scopul de a face reclama. Se accepta link-uri atunci cand discutia implica asta. De asemenea, atunci cand este cazul se pot face trimiteri la nume de produse/firme, dar fara a se face abuz de asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Empty
MesajSubiect: Re: Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).   Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ). Icon_minitime

Sus In jos
 
Cateva intrebari despre zebre ( Danio rerio ).
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 2 Intrebari despre zebre
» Donez zebre
» Vand cateva plante

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cyprinidae-
Mergi direct la: