Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cumpar buturuga mopan

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Remus
Peste sergent
Peste sergent
Remus


Mesaje : 215
Data de inscriere : 10/09/2010
Localizare : Ploiesti

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMar Dec 28, 2010 11:25 am

Dupa cum spune titlu vreau sa cumpar o buturuga de mopan sau mangrova care a fost tinuta in acvariu, forma deosebita.

Astept oferte,

Multumesc.
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMar Dec 28, 2010 11:34 am

Incearca si la pet shopuri, cel putin la mag. de la cina aveau la preturi bune.
Sus In jos
Remus
Peste sergent
Peste sergent
Remus


Mesaje : 215
Data de inscriere : 10/09/2010
Localizare : Ploiesti

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMar Dec 28, 2010 8:11 pm

O sa ajung azi si pe la cina dar as vrea o buturuga care a fost deja in acvariu.Merci Sorin
Sus In jos
Sorin C.
Peste capitan
Peste capitan
Sorin C.


Mesaje : 694
Data de inscriere : 10/11/2009
Localizare : Ploiesti N-E-S-V.

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 3:16 am

De ce tii mortis sa iei una deja care posibil sa aiba spori de alge pe ea sau mai stiu eu ce goange. Poate la respectivul nu s-au manifestat dar la tine daca ai vreun peste stresat sau slabit pot sa-l afecteze.

Acum depinde si la ce vrei sa le folosesti ca daca vrei sa faca alge, merg, te scutesc de asteptarea nebuna.

Acele buturugi sunt culese din natura, deja au stat in apa, si sunt tratate, asa ca iti recomand sa le iei din magazin. Eu am cumparat cateva mai interesante si inainte sa le introduc in acvariu le-am lasat la inmuiat. Au luat apa foarte repede si nu am avut nici o problema cu ele. Dar, tu faci cum crezi, eu doar te-am sfatuit. Succes.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMier Dec 29, 2010 10:13 am

Subliniez ideea lui Sorin. Ia una noua, nu stii ce poate sa iti aduca Mosul prin acvariu
de pe o buturuga folosita de altcineva.
Sus In jos
Remus
Peste sergent
Peste sergent
Remus


Mesaje : 215
Data de inscriere : 10/09/2010
Localizare : Ploiesti

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMier Ian 12, 2011 5:18 am

Acum neaparat trebuie sa fac rost de o buturuga, maine imi vine comanda de monosolenium tenerum si nu am unde sa o pun. Ce imi recomandati, sa o pun pe o buturuga legata cu ata de pescuit ? Sau sa fac rost de o piatra necalcaroasa ?
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitimeMier Ian 12, 2011 10:08 am

Am vazut la Zoomania in centru niste mopani foarte interesanti. Repet, mopani nu mangrove.
Arunca un ochi pe acolo, sunt undeva pitite sub acvarii...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cumpar buturuga mopan Empty
MesajSubiect: Re: Cumpar buturuga mopan   Cumpar buturuga mopan Icon_minitime

Sus In jos
 
Cumpar buturuga mopan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Sectiunea bizz :: Cereri-
Mergi direct la: