Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 rivulatus[green terror]

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 3:48 am

are cineva informati despre rivulatus[green terror] Question
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 11:21 am

Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 1:04 pm

Daca ai fi dat un simplu search pe google iti garantez ca ai fi gasit o multime de lucruri .. eu stiu despre el ca e o ciclida americana si e un peste de apa dulce Smile) Laughing vezi si tu aici http://www.google.ro/search?q=green+terror&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
daca nu te multumeste ce gasesti poti sa schimbi pagina....
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeMier Noi 24, 2010 3:02 pm

Fiind un ciclid mare,are nevoie de spatiu.Cel putin 250 litri/perechea.Iar ca si la restul ciclidelor,trebuiesc cumparate vreo 10-12 bucati(pui) din diferite locuri,crescuti pana se aleg perechi,iar pe restul sa ii donezi/muti intr-un alt acvariu pentru ca nu vor ajunge bine.Problema lor e ca atunci cand sunt nervosi,devasteaza acvariul.In sensul ca fac ei un nou setup...dupa bunul plac.Plante nu prea poti tine cu ei,pentru ca ori le mananca,ori le scoate din radacini cand ii apuca nebuniile.Ca pesti,seamana cu Oscarii/Astronotus Ocellatus(nu ma refer la fizic). Si pe deasupra are nevoie de o hrana cat mai diversificata-mixtura din inima de vita,legume fierte si decorticate,fulgi,sticks-uri pt ciclide,granule mari,larve congelate...Atat stiu sa iti spun despre GT in mare parte.Daca te hotarasti sa iti tii,eu iti doresc Mult Succes si asteptam poze ! cheers
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 12:58 am

Mersi bogdi bere
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 3:38 am

Cu placere. Uita-te aici peste lista asta --> https://acvaristica.forumgratuit.ro/vanzari-f6/foarte-important-inchidere-crescatorie-pesti-de-vanzare-t1189.htm poate iti gasesti ceva ce iti place. bere
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 10:51 pm

bogdi o intrebare: daca sunt 2 exsemplare mature din locuri dferite, se pot alece ca pereche daca le pun impreuna Question
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:08 pm

Asta da intrebare.Din cate stiu eu,ciclidele se aleg perechi pe viata.Daca masculul/femela moare sau se muta din acvariu,perechea ramasa nu mai mananca sau refuza sa isi aleaga alta pereche.Sunt sanse ca cei 2 sa devina pereche in cazul in care nu au avut perechi de unde au fost luati. Ti-ai gasit un mascul si o femela de GT ? Very Happy
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:19 pm

Am gasit o femela si as vrea sa iau si un mascul! Ce zici au sanse sa se impecheze Question
Sus In jos
aco
Peste colonel
Peste colonel



Mesaje : 1084
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti Sud

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:32 pm

Ciclidele AMERICANE sigur nu se aleg perechi pe viata, despre cele africane nu cunosc si deci nu ma pronunt.

La ciclidele americane, moartea unuia dintre pestii dintr-o pereche intristeaza mult partenerul, dar daca ii aduci la timp un inlocuitor isi revine. Chestie testata de mine.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:41 pm

Imi cer scuze Aco.M-am referit la ciclidele africane(gen scalari,discus,hemichromis lifalili,cichlasoma etc.).Am uitat ca GT e american.
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:53 pm

Da te-ai plictisit de Pacu ?
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 12:29 am

parca as mai schimba putin Exclamation vreau sa-i dau
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 12:58 am

Si iti plac mai mult GT ? Very Happy Sau cum de te-ai gandit la ei ?
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 1:05 am

par mai interesanti si in plus de asta ,vreau o specie pe care sa o pot inmulti Exclamation Acua sa va daca vrea cineva Pacu
Sus In jos
Bogdi P.
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 238
Data de inscriere : 14/09/2010
Localizare : Oradea, Bihor

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 1:50 am

Te-ai uitat la oferta ce ti-am trimis-o ? Si eu cred ca o sa imi comand niste ciclide daca reusesc sa ma inteleg cu colegu
Sus In jos
alymol
Peste soldat
Peste soldat
alymol


Mesaje : 41
Data de inscriere : 07/10/2010
Localizare : bistrita

rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 1:58 am

buna oferta dar am gasit la mine in oras ,aroximativ acelas pret....
Sus In jos
Continut sponsorizat





rivulatus[green terror] Empty
MesajSubiect: Re: rivulatus[green terror]   rivulatus[green terror] Icon_minitime

Sus In jos
 
rivulatus[green terror]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cichlidae-
Mergi direct la: