Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 19 noiembrie - info

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
AngelTudorache
Peste sergent
Peste sergent
AngelTudorache


Mesaje : 312
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Ploiesti

19 noiembrie - info Empty
MesajSubiect: 19 noiembrie - info   19 noiembrie - info Icon_minitimeJoi Noi 18, 2010 8:52 pm

Semnificatia zilei de 19 noiembrie

Ziua Cercetatorului si Proiectantului din Romania a fost sarbatorita in fiecare an incepand din 1994, cand a fost recunoscuta oficial prin H.G. nr. 764. Aceasta zi a fost aleasa ca un omagiu adus savantului american de origine romana George Emil Palade, nascut la Iasi in ziua de 19 noiembrie 1912, singurul roman laureat al Premiului Nobel.
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

19 noiembrie - info Empty
MesajSubiect: Re: 19 noiembrie - info   19 noiembrie - info Icon_minitimeJoi Noi 18, 2010 9:55 pm

Adica astia care sunteti proiectanti si injineri, Cristian, Angel, Roackeru (mihai_andrei),
tre' sa dati de baut cu ocazia asta, conform cu H.G. nr. 764 din 04/11/94. Legea e lege.

Bine ca ne-ai anuntat Angele. Duminica sunt liber, va astept pe la mine. Very Happy
Sus In jos
Remus
Peste sergent
Peste sergent
Remus


Mesaje : 215
Data de inscriere : 10/09/2010
Localizare : Ploiesti

19 noiembrie - info Empty
MesajSubiect: Re: 19 noiembrie - info   19 noiembrie - info Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 1:18 am

Numai injineri inviti la tine ? Very Happy sa stiu in ce clasa ma incadrez Smile
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

19 noiembrie - info Empty
MesajSubiect: Re: 19 noiembrie - info   19 noiembrie - info Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 9:01 am

Injinerii-acvaristi, plus echipa de cercetatori in "rocket-science", se stiu ei ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





19 noiembrie - info Empty
MesajSubiect: Re: 19 noiembrie - info   19 noiembrie - info Icon_minitime

Sus In jos
 
19 noiembrie - info
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Camera de zi-
Mergi direct la: