Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Identificare Cichlida

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 4:32 am

Va salut , putin ajutor si la mine daca e cu putinta .. Are cineva ideece specie este aceasta ciclida ?Si daca e mascul sau femela ca nu asvrea sa-l/o las singur/a

Identificare Cichlida Nush

Identificare Cichlida Nush2

Identificare Cichlida Nush1

Identificare Cichlida A%3E
daca nu e bine unde am postat , se poate sterge sau muta !
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 9:47 am

Frumoasa foc singurica ta....dar din pacate ciclidele nu sunt punctul meu forte.
Sper sa te poata ajuta alti colegi.
Sus In jos
danu7z
Peste sergent
Peste sergent
danu7z


Mesaje : 254
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : bucuresti / berceni

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeMar Noi 16, 2010 1:18 am

In oarecare masura am aflat ca ar fi metriaclima callainos .. ramane intrebarea daca e fata sau baiat ?Very Happy si eu sper sa ma poata ajuta alti colegi , dar la posturile mele nu prea isi dau cu parerea Sad
Sus In jos
http://www.v3rs4c3.sunphoto.ro
Ionut T.
Administrator
Administrator
Ionut T.


Mesaje : 1229
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : campina/prahova

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeMar Noi 16, 2010 6:55 am

idem Mihai scratch
Sus In jos
https://acvaristica.forumgratuit.ro
cichlidman
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/04/2011
Localizare : Slobozia

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeLun Apr 25, 2011 4:16 am

cred ca mai degraba este maylandia greshakei dar este posibil sa fie si callainos dupa parerea mea orice specie ar fi este sigur mascul deoarece are acele puncte galbene pe inotatoarea din spate acelea sunt oua false zise si egg spots , acestea atrag femele atunci cand se inmultesc.mult succes si sper sa ii gasesti o pereche este un mascul frumos Very Happy
Sus In jos
albinik
Peste soldat
Peste soldat
albinik


Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : BACAU -bc.

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeLun Apr 25, 2011 7:01 am

maylandia greshakei-mascul subdominant...sau mascul tanar. Spune si ce alti pesti mai ai in acel bazin!
Sus In jos
cichlidman
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/04/2011
Localizare : Slobozia

Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitimeMar Apr 26, 2011 1:50 am

daca cumva mai ai si alt mascul de greshakei acesta nu se va colora cum trebuie, fiind subdominant. am avut si eu 2 masculi si o femela de greshakei care mi se inmulteau 2-3 pe luna cat despre el cu parere de rau spun ca nu se va inmulti decat daca va fi el masculul dominant.in rest nu va avea mari probleme cu masculul dominant in afara de mici alergaturi sau batai.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Identificare Cichlida Empty
MesajSubiect: Re: Identificare Cichlida   Identificare Cichlida Icon_minitime

Sus In jos
 
Identificare Cichlida
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» identificare plante
» Identificare boala zebra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Necuvantatoare acvatice :: Cichlidae-
Mergi direct la: