Acvaristica, pesti, plante
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 acvariul dauneaza sanatatii?

In jos 
+2
gogosanuc
ady vladutz
6 participanți
AutorMesaj
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:04 am

sunt unele persoane care spun ca nu este indicat sa tii acvariul in camera in care dormi pentru ca acesta creste umiditatea aerului. nu am putut sa contrazic sau sa aprob pe nimeni pana acum cu toate ca nici un acvarist nu mi-a zis chestia asta, doar oameni care nu au tangente cu asa ceva. astept raspunsuri de la voi avand in vedere ca aveti mai multa experienta
Sus In jos
gogosanuc
Peste sergent
Peste sergent
gogosanuc


Mesaje : 387
Data de inscriere : 09/07/2010
Localizare : Craiova

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:12 am

e adevarat ca se mai evapora apa din acvariu dar daca ai capac la el nu are nimic....astea sunt basme
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:20 am

In camere chiar este foarte scazuta umiditatea, se recomanda uneori sa tii un vas cu apa pe calorifer,
ca sa se mai evapore...

Acvaristica dauneaza grav buzunarului, asta da.
Sus In jos
Mios
Peste capitan
Peste capitan
Mios


Mesaje : 643
Data de inscriere : 29/06/2010
Localizare : Ploiesti EST

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeMar Noi 02, 2010 6:49 am

Sustin ideea lui Mihai. Cateodata, nu te trezesti cu gatul uscat daca dormi in camera cu usa si cu geamul inchise? Asta datorita umiditatii scazute din acea camera. Se foloseste foarte des un pahar cu apa pe calorifer, pentru ridicarea umiditatii. Asadar daca ai un acvariu in dormitor, fii fericit. Tocmai ai salvat un pahar de apa de la evaporare!
Sus In jos
arcudohori
Peste soldat
Peste soldat
arcudohori


Mesaje : 78
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : PLOIESTI

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeMar Noi 02, 2010 7:21 am

este contraindicat celor care au probleme cu astmul bronsic, provoaca alergie, din pacate nepotul meu are asa ceva si stiu asta din surse sigure,
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeMar Noi 02, 2010 10:32 am

Arcudohori are si el dreptate, cine are deja probleme respiratorii sau anumite sensibilitati,
poate fi afectat de umiditatea produsa de un acvariu in camera.

@arcudohori : Acvariul din camera nepotului tau, avea capac sau era open-top ?
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:28 pm

eu am cam 70 de acvarii stau pe zi cam 5 ore si sunt bolnav . DOAR MENTAL. si noaptea visez pesti.... stie cine vreun medicament??? Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Mihai B.
Peste colonel
Peste colonel
Mihai B.


Mesaje : 1329
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : Ploiesti, 9 Mai

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:45 pm

O camasa de forta. lol!
Sus In jos
simpfzoli
Peste soldat
Peste soldat



Mesaje : 90
Data de inscriere : 09/11/2010
Localizare : satu mare

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 11:17 pm

Mai rau....Nu as mai petea baga mina in acvariii
Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent



Mesaje : 375
Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitimeVin Noi 19, 2010 11:38 pm

eu nu credeam prostii din astea, dar sunt unii care vin sa bage strambe....de abia astept sa le dau peste nas Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat





acvariul dauneaza sanatatii? Empty
MesajSubiect: Re: acvariul dauneaza sanatatii?   acvariul dauneaza sanatatii? Icon_minitime

Sus In jos
 
acvariul dauneaza sanatatii?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Diverse :: Camera de zi-
Mergi direct la: