Acvaristica, pesti, plante

Totul despre pesti exotici, plante si acvarii -animale iubite-

AcasaAcasa  CautareCautare  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Buna Ziua

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AndraFM
Greenhorn

Data de inscriere : 09/06/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Buna Ziua   Joi Iun 09, 2011 5:52 am

Salutare. Ma numesc Andra si sunt din Bucuresti.

De aproximativ o luna am un acvariu de 100l. Am "debutat" cu un acvariu de 25l (in luna februarie). Am... guppy - as vrea sa pot spune cati, dar multi sunt puiuti (2 generatii de la 2 femele, 3 masculi)- greu de numarat. Restul: 3 sanitari si 10 neoni. Acvariul vechi (cel mic) l-am pastrat ca maternitate, dar actual am in el un Xifo (l-am primit femela gestanta si dupa o luna i-a aparut o mare si lunga spada) si 3 Molly (2F,1M) - ca sa nu se plictiseasca transul meu.
V-am gasit forumul pur intamplator in timp ce cautam parinti adoptivi pentru acest Xifo baietel, care este extrem de energic si mi-a fugarit fetele de guppy de m-am plistisit eu de el.

Sa auzim de bine.

---

serenity now

Sus In jos
ady vladutz
Peste sergent
Peste sergent

Data de inscriere : 09/10/2010
Localizare : campina

MesajSubiect: Re: Buna Ziua   Mar Iun 14, 2011 11:33 pm

Bun venit!
Cateva poze se poate?
Sus In jos
AndraFM
Greenhorn

Data de inscriere : 09/06/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Buna Ziua   Mier Iun 22, 2011 8:19 am

Buna din nou.
De cand am facut prima postare am capatat un betta, pe care mi-a fost frica sa il las liber prin acvariu (am citit 2-3 lucruri inainte despre) si bine am facut, caci m-am speriat si eu si femela de guppy cand am vazut cum poate sa se infoaie.
Pozele atasate sunt facute in urma cu aprox 10 zile. Intre timp am mai achizitionat niste plantute.
In rest e liniste si pace. Toti sunt veseli si extrem de mancaciosi, dar ma stapanesc eroic sa nu ii supraalimentez.
Astazi am devenit bunica. Femela mea de guppy a nascut. E intr-un acvariu-maternitate separat. By-the-way .... cat ii trebuie sa finalizeze... travaliul?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Buna Ziua   

Sus In jos

Buna Ziua
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Buna Ziua!
» Hrana gatita vs hrana uscata. Cu ce hranim un Corb??
» CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristica, pesti, plante :: Forum Acvaristica :: Introducere-
Mergi direct la: